Wydanie nr 106/2024, Poniedziałek 15.04.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Wiktoryn, Olimpia, Modest, Abel, Wszegniew, Anastazja, Tytus, Potencjana, Potencjanna, Sylwester, Sylwestra, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Działania „Bezpieczne Ferie”. Policjanci przestrzegają dzieci przed zagrożeniami czasu wolnego – 30.01.2018

Sztum: Działania „Bezpieczne Ferie”. Policjanci przestrzegają dzieci… fot. KPP Sztum
Od poniedziałku czyli od początku ferii zimowych, w powiecie sztumskim trwa akcja prewencyjna ,,Bezpieczne Ferie". Na ulicach miast pojawiło się więcej patroli, a kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach.

Rozpoczął się okres zimowego wypoczynku, a wraz z nim policyjne działania prewencyjne ,,Bezpieczne Ferie". Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa odpoczywającym od codziennych obowiązków dzieciom i młodzieży.

 

 

- Przez najbliższe dwa tygodnie kierujący mogą spodziewać się częstszych kontroli na drogach, a mieszkańcy powiatu większej liczby patroli, zarówno umundurowanych jak i nieoznakowanych - ostrzega asp. sztab. Alicja Lityńska z Wydziału Prewencji, Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - Ferie to, szczególnie dla dzieci, wymarzony czas zabaw zimowych na świeżym powietrzu. Aby przebiegały one szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących nie tylko podczas zorganizowanych wyjazdów z rodzicami, ale także podczas spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

 

 

Mając na uwadze troskę o najmłodszych sztumscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego, a także policjantka z Wydziału Prewencji we wtorek, 30. stycznia, spotkali się z przedszkolakami z ,,Kubusia Puchatka" w Sztumie. Rezolutne maluchy swobodnie dyskutowały z mundurowymi o zasadach bezpieczeństwa, które muszą być codziennie przestrzegane w domu, przedszkolu, na podwórku i w podróży.

Chętnie wypowiedzi podpierały przykładami ze swojego życia. Policjanci podkreślali, by maluchy do zabaw wybierały miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic a także, by pod żadnym pozorem nie wchodziły na zamarznięte jeziora i stawy. Przedszkolaki wiedzą, że bezpiecznie mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych lodowisk i zawsze pod opieką osoby dorosłej.

 

Ważnym punktem wizyty w przedszkolu było przypomnienie dzieciom obowiązków pieszego, jako odpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego.

Policjanci podkreślali, jak bardzo ważne jest używanie odblasków, które mogą uchronić przed niebezpieczeństwem. Funkcjonariusze wskazywali też, na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem.

 

 

- Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, do kogo mogą zwrócić się o pomoc w sytuacji kiedy zgubią się w obcym miejscu – dodaje asp. sztab. Alicja Lityńska Mundurowi tłumaczyli, że dzieciom nie wolno rozmawiać z przypadkowo poznanymi osobami, przyjmować od nich poczęstunków, a także wsiadać do ich samochodów. Dzieci zgodnie obiecały, że będą stosować się do wszystkich omówionych zasad.

 

 

Na koniec spotkania wszyscy otrzymali kolorowanki, a potem chętnie ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.