Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Ponad 270 uczestników (niektórzy przebrani) sylwestrowego biegu i marszu Zantyra – 30.12.2017

Sztum: Ponad 270 uczestników (niektórzy przebrani) sylwestrowego biegu i marszu Zantyra – 30.12.2017 fot. zantyr.pl
W ostatni sobotni wieczór 2017 r. z plaży miejskiej w Sztumie biegiem i marszem NW i nie tylko ponad 270 osób wyruszyło radośnie, barwnie, kolorowo i sportowo – rekreacyjnie, żegnając udany rok na oświetlonej trasie ścieżki pieszo rowerowej i Bulwaru Zamkowego wokół Jeziora Sztumskiego. Zwyciężył zawodnik gospodarzy - Bartosz Mazerski, pokonując Zbigniewa Josta z Kwidzyna, z którym przegrał na Grand Prix Sztumu.

- Trzeba było, wziąć udział w tym wydarzeniu i przeżyć, mimo chłodnego wiatru, ale w super atmosferze - mówił pomysłodawca biegu Bogdan Cebula. Liczni przebierańcy, liczne małżeństwa, ognisko, fajerwerki, kiełbasa z grilla, nagrody i niezwykła przedsylwestrowa atmosfera. To warto było organizować”

 

Był to udany rok 2017, bo była rekordowa liczba zorganizowanych imprez dla mieszkańców miasta i gminy Sztum i przyjezdnych, przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum i rekordowy dzisiejszy bieg i marsz. Liczył się udział wielu zawodników, ruch na świeżym powietrzu w miłej serdecznej, radosnej atmosferze.

 

Ale w sporcie jest jak jest: rywalizacja, klasyfikacja i wyniki. Niespodziewanie zwyciężył zawodnik gospodarzy Bartosz Mazerski, pokonując Zbigniewa Josta z Kwidzyna, z którym przegrał na Grand Prix Sztumu. Trzeci był również zawodnik gospodarzy Krzysztof Garbowski. W wśród kobiet również dominowały zawodniczki LKS ZANTYR Sztum. Pierwsza była Beata Niemyjska - podopieczna Patrycji Jażdżewskiej, druga Karolina Lisowska, a trzecia wiecznie młoda, moja była podopieczna Agnieszka Stolarów. Ze sztumskich biegaczy na podium stanęli w swoich kategoriach: Mirosław Anaczkowski /I m/; Cebula Bogdan/II m/; Łukomski Andrzej/III m/; Klonowski Marcin/III m/; Olszewska Mariola/III m/ i Natalia Ruchlewicz /II m/. Na podkreślenie zasługuje II miejsce w swojej kategorii Jolanty Szewczun, Przewodniczącej Rady Powiatu Sztumskiego, która zaprasza do Dzierzgonia na I Zimowy Bieg w ramach WOŚP w dniu 14 stycznia 2018 roku. W kategorii małżeństw pierwsze miejsce przypadło gościom z Edynburga Karolinie i Łukaszowi Grabińskim - Kulczyk. Super przebierańcem został Tomek Chabowski ze Sztumu, ale kontrkandydatów było wielu. Wszystkie wyniki na https://elektronicznezapisy.pl/event/2195/results.html

 

To wszystko działo się podczas II Sztumskiego Sylwestrowego Biegu Wieczornego pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora, ze startem i metą na plaży miejskiej w Sztumie.

 

zantyr.pl

 

Fot. Liczne zdjęcia, zantyr.pl, Dominika i Sławomir Wiechowsscy, FB.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.