Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborskie Balbiny kolędowały na wojewódzkim konkursie "Nad Światem Cicha Noc" - 9.12.2017

Malborskie Balbiny kolędowały na wojewódzkim konkursie "Nad Światem… fot. archiwum studia wokalnego "Balbiny"/ 82-200.pl
W sobotę (9.12) w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek "Nad Światem Cicha Noc", pod patronatem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W konkursie tradycyjnie już wzięli udział wokaliści ze studia wokalnego "Balbiny" z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, przygotowani przez Marię Seibert.

"Balbiny" przyzwyczaiły nas do tego, że z festiwali zawsze wracają z tryumfami, tak było również tym razem. Wygrane cieszą tym bardziej, że w konkursie udział wzięli młodsi soliści i młodsze zespoły, dla niektórych był to bardzo udany debiut. Śmiało można więc powiedzieć, że najstarszy skład ma godnych następców.

Wspaniale zaprezentowały się debiutujące "Balbineczki" (7-9 lat) oraz młodszy skład "Balbin"(10-12 lat). Oba zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach. 

W "Balbineczkach" zaśpiewały: Lena Niedźwiedzka, Otylia Osińska, Hania Pliszka, Julia Uzdowska, Aleksandra Pozorska, Amelia Wiśniewska, Łucja Czapp.

W "Balbinach" zaśpiewali: Natalia Knut, Julia Jasińska, Zuzia Jędrzejczak, Agata Olszewska, Nikola Kuzikowska, Maria Arapinowicz, Mikołaj Tomala, Jasiu Gostumski.

Kolejne nagrody powędrowały do:

kategoria 7-9 lat 
I miejsce: Lena Niedźwiedzka, Otylia Osińska, Hania Pliszka,
III miejsce: Julia Uzdowska

kategoria 10-12 lat 
I miejsce: Natalia Knut

kategoria 13-16 lat
I miejsce: Julia Jasińska 

Wszyscy laureaci wystąpią w styczniu 2018 r. w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc”. Gratulujemy!

 

 

Info i foto: archiwum studia wokalnego "Balbiny"/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.