Wydanie nr 144/2024, Czwartek 23.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia, Dezyderiusz, Budziwoj, Eufrozyna, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Sztum: Chcą czynić starość godną i piękną. Rusza Rodzinny Dom Pomocy w Postolinie – 07.12.2017

Gmina Sztum: Chcą czynić starość godną i piękną. Rusza Rodzinny… fot. W. Mocny
Gmina Sztum oraz powiat sztumski może poszczycić się poszerzeniem swojej bazy opiekuńczo – terapeutycznej o kolejny ośrodek wsparcia. W ostatni czwartek uroczyście otwarto w Postolinie nową placówkę Fundacji „Przystań” z Pogorzałej Wsi – Rodzinny Dom Pomocy. Placówkę otwierano w obecności przedstawicieli pomocy społecznej powiatu sztumskiego, Dzierzgonia i Sztumu.

W dawnej, popularnej „stecówce” prowadzony był rodzinny dom dziecka, teraz ponownie budynek ten będzie pełnił funkcje opiekuńcze tym razem ukierunkowane w stronę pomocy osobom niepełnosprawnym, starszym w trudnej sytuacji życiowej. Osoby te znajdą tu fachową pomoc m.in.: zajęcia z terapeutą zajęciowym, specjalne treningi usprawniające oraz opiekę lekarską.

 

Motto, które wyznacza kierunki działania tej placówki brzmi: „twoja przystań na jesień życia. Z nami poczujesz się bezpieczny, kochany, potrzebny i szanowany.” Dom prowadzony przez Fundację oferuje całodobową opiekę nad seniorami i osobami chorymi. Docelowo opieką zostanie tu otoczonych osiem osób, co zapewni indywidualne podejście do każdego korzystającego z tej oferty.

 

Fundacja „Przystań” powołał rodzina ojciec i trzy córki w 2015 r. połączonych chęcią pomagania, zwłaszcza osobom starszym i przewlekle chorym, zgodnie z naukami Jana Pawła II, by służyć innym i uczynić starość godną i piękną.

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Brzezińska
Brzezińska 27.07.2019, 17:34
W tym ośrodku nie ma terapeuty zajęciowego,nie ma pielęgniarki ani lekarza,nie widzę w tym ośrodku liftu,który jest przedstawiony na zdjęciu,nie ma fachowej opieki (na dyżurze pani,która jest po operacji kręgosłupa,mówiła,że przyszła pomóc panu,który jest też na dyżurze),ośrodek nie ma szyldu,ciężko tam trafić.Chciałabym wiedzieć,czy Urząd Miasta kontroluje tą placówkę.
Maniek
Maniek 11.12.2017, 09:49
......................która z sióstr jest sympatyczniejsza - Beata Mazurek, Beata Kempa, Kryśka Morda Pawłowicz czy Ania Grodzka ?