Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Akcja charytatywna uczniów malborskiej Szkoły Podstawowej nr 3 - 24.11.2017

Akcja charytatywna uczniów malborskiej Szkoły Podstawowej nr 3 - 24.11.2017 fot. D. Wensker/ 82-200.pl
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku, w ramach zajęć w świetlicy szkolnej, przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt„ Reks”, które opiekuje się bezdomnymi zwierzętami, organizuje ich adopcję, sterylizację i interweniuje w przypadkach ich okrutnego traktowania.

Dzieci przygotowały ciasto i pod opieką nauczycieli piekły i sprzedawały gofry. Całkowity zysk z ich sprzedaży, w kwocie 639 zł, został przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia „Reks”, którego przedstawiciele odwiedzili świetlicę szkolną w dniu 24 listopada 2017 r.

Celem, podjętej przez wychowawców akcji, było nie tylko finansowe wsparcie podopiecznych „ Reksa”, ale również uwrażliwienie dzieci na los skrzywdzonych zwierząt, rozwijanie samorządności, zaradności i postaw prospołecznych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i osiągnęła zamierzone cele. 

 

 

 

 

Info i foto :  D. Wensker/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.