Wydanie nr 231/2022, Piątek 19.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Bolesław, Ludwik, Emilia, Sykstus, Juliusz, Jan, Sebald , Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Walka o „nowe nogi” wygrana. Dzięki Wam Kasia będzie miała nowy wózek! - 04.10.2017

Malbork: Walka o „nowe nogi” wygrana. Dzięki Wam Kasia będzie miała nowy wózek! - 04.10.2017 fot. Wiktoria De Guzman
Jakiś czas temu informowaliśmy Państwa o Kasi, która porusza się o wózku. Ten, całkiem niedawno uległ „wypadkowi”. Bez niego Kasia nie, może normalnie funkcjonować. Dzięki uprzejmości wspaniałych ludzi został naprawiony, niestety nie spełnia już swojej roli. W tej chwili porusza się na pożyczonym wózku.


Swoje nogi, czyli wózek, muszę mieć bardzo sprawne, bo to moja wolność, niezależność - po prostu niezbędna rzecz do życia - tak jak tlen – pisała Kasia

NFZ pozytywnie rozpatrzył wniosek i przyznał 1700 zł dofinansowania na nowy wózek. Do pomocy przyłączyli się także: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku, władze miasta i samorządu, producent TvRegionalna24.pl, Sowa Luna, mieszkańcy Malborka oraz wszyscy ludzie dobrej woli. Jednak to było wciąż zbyt mało ponieważ całkowity koszt wózka aktywnego, o który się ubiegała Kasia wyniósł ok. 12.800 tysięcy złotych.


Kasia niepełnosprawna jest od urodzenia. Zdiagnozowano u niej Rozszczep Kręgosłupa Krzyżowego. Od dziecka porusza się o wózku, mimo to stara się żyć jak każdy z nas. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i zawodowym. Samotnie wychowuje swoją 6-letnią córkę. Solidnie i rzetelnie wykonuje swoje obowiązki w pracy.

I choć jej samej czasem bywa bardzo ciężko, razem z Wiktorią, która jest dla niej ogromnym wsparciem aktywnie spędzają bardzo dużo czasu .

Jednak do tego wszystkiego niezbędny był wózek, na który jej samej po prostu nie było stać.

Dlatego w tym celu zorganizowana została zbiórka pieniędzy. W październiku tego roku Malborskie Stowarzyszenie Makulatura zorganizowała dla Kasi koncert charytatywny. Jednak pomoc ludzi dobrych serc przerosła "najśmielsze oczekiwania". Pieniądze na wózek inwalidzki dla Kasi zebrano szybciej niż się spodziewano.

Dzięki darczyńcom z samych wpłat na konto od osób prywatnych udało się uzyskać 7 tys 200 zł, MOPS wsparł kwotą 1000 zł, PCPR - ok.1200, Sowa Luna - ok. 1050. Jednak nie udało by się to wszystko bez wsparcia nawet najmniejszą kwotą finansową.
 

Pod koniec października, z początkiem listopada Kasia ma otrzymać „nowe nogi”. Jak widać marzenia są do spełnienia pomimo, że czasem wydaje nam się to niemożliwe do zrealizowania.

 - Wszystkim tym, którzy wspierali moją walkę o nogi bardzo dziękuje! Nie jestem w stanie wyrazić słowami jak bardzo jestem wdzięczna za to co dla mnie zrobiono - dodaje wzruszona Kasia - Dobro wraca i mam nadzieję, że każdy z Nas o tym nigdy nie zapomni!  - dodaje.

Koncert charytatywny dla Kasi, który był zaplanowany pod koniec października nie został jednak odwołany. W porozumieniu z organizatorami dochód z koncertu zostanie przeznaczony dla potrzebujących dzieci. Na który oczywiście serdecznie zapraszamy - o szczegółach będziemy informować na naszej stronie.

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV