Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkanka Malborka Alicja Krauze w Kadrze Narodowej w Pływaniu! - 25.09.2017

Mieszkanka Malborka Alicja Krauze w Kadrze Narodowej w Pływaniu! - 25.09.2017 fot. 82-200.pl
Alicja Krauze, szesnastoletnia pływaczka reprezentująca Malbork i malborski klub pływacki MAL WOPR, po raz kolejny w karierze została powołana do składu Kadry Narodowej w Pływaniu na okres od 1.09.2017 r do 31.03.2018 r. Najlepsza malborska pływaczka, która aktualnie kontynuuje karierę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, nadal reprezentuje barwy malborskiego klubu. Dlatego też wiadomość, która nadeszła z Polskiego Związku Pływackiego ucieszyła całe malborskie środowisko pływackie.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski zwyczajowo zwana również kadrą narodową reprezentuje Rzeczpospolitą Polską w sportowych imprezach międzynarodowych (igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, mecze itd.). Jest najważniejszym zespołem w danej dyscyplinie sportu w kraju, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, we wszystkich kategoriach wiekowych (seniorskiej, juniorskiej, młodzieżowej).

W przypadku pływania kadrę narodową seniorów, młodzieżowców i juniorów w pływaniu ustala Wydział Szkolenia Polskiego Związku Pływackiego. W skład kadry narodowej juniorów powołani są zawodnicy/czki, którzy zdobędą w zimowych lub letnich Mistrzostwach Polski trzy pierwsze miejsca w niżej podanych kategoriach wiekowych: 14, 15, 16, 17-18 lat.

Warunkiem koniecznym powołania w skład Kadry Narodowej jest niezależnie od wypełnienia kryteriów wynikowych, posiadanie nienagannej opinii macierzystego klubu sportowego i Polskiego Związku Pływackiego.

Wszystkie te warunki spełniła malborska pływaczka, która przypomnijmy, w Letnich Mistrzostwach Polski odbywających się w Opolu, wywalczyła w fantastycznym stylu srebrny medal na dystansie 800 m stylem dowolnym.

Alicja, już od miesiąca mieszka, uczy się i trenuje w Oświęcimiu, w szkole SMS skąd pochodzi wielu reprezentantów kraju najważniejszych imprez pływackich na świecie. Powołanie do Kadry Narodowej, kolejne już, potwierdza przynależność Alicji do czołówki do najlepszych pływaków w Polsce. 

 

Info i foto : http://82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.