Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Finał Dni Ziemi Sztumskiej - biesiada z Bayer Fullem. Dożynki z grochówką od burmistrza i dynią o wadze 90 kg! - 10.09.2017

Finał Dni Ziemi Sztumskiej - biesiada z Bayer Fullem. Dożynki z grochówką od burmistrza i dynią o wadze 90 kg! - 10.09.2017 fot. W. Mocny
Tradycyjnie dożynkowe święto plonów połączono z ostatnią częścią Dni Ziemi Sztumskiej. Tego dnia bawiliśmy przy klimatach ludowych i biesiadnych. Były zatem wieńce dożynkowe, grochówka serwowana przez burmistrza i co najważniejsze koncert legendarnej grupy Bayer Full z Cesarzem Disco Polo – Sławomirem Świerzyńskim.

Niedzielną zabawę poprzedziła msza dziękczynna za bardzo trudne, choć udane zbiory. Rolnicy oraz mieszkańcy Sztumu modlili się w kościele św. Anny. Przy ołtarzu ustawiono wspaniałe wieńce dożynkowe.

 

Z kościoła uczestnicy mszy św. przemaszerowali razem z orkiestrą i wieńcami do amfiteatru miejskiego, gdzie odbyły się obrzędy dożynkowe oraz występy i rozstrzygnięcia konkursów na najpiękniejszy balkon i ogród. Sztum przyłączył się także do akcji Narodowego Czytania „Wesela” Wyspiańskiego.

 

Przed występem Bayer Full przedsmakiem były koncerty: zespołu folklorystycznego Szuwary, Show Back Jonka oraz Biesiady góralska i country. Gwiazda wieczoru – zespół Bayer Full nie zawiódł, dając wspaniały koncert. Nie brakowało zabawnych tekstów ze strony lidera grupy. Przeważały kawały o teściowej i stosunkach damsko – męskich. Publiczność chętnie włączyła się do zabawy zachęcana przez Sławka Świerzyńskiego.

 

Skoro Dni Sztumu były udane, to nie mogło zabraknąć... pokazu sztucznych ogni. Sztuczne ognie rozświetliły zatem niebo nad Jeziorem Barlewickim.

 

 

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA RELACJI WIDEO Z NIEDZIELNYCH OBCHODÓW DNI ZIEMI SZTUMSKIEJ

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.