Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ministerialna nagroda i wyróżnienie za bohaterską postawę strażaka ze Sztumu – 21.08.2017

Ministerialna nagroda i wyróżnienie za bohaterską postawę strażaka ze Sztumu – 21.08.2017 fot. KP PSP Sztum
W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zostały wręczone nagrody oraz dyplomy dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA, którzy wykazali się wyjątkową postawą oraz zachowaniem. Był wśród nich sztumski strażak Rafał Bosek.

Wyróżnienia zostały wręczone przez Jarosława Zielińskiego – sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Otrzymali je między innymi trzej strażacy PSP, którzy w czasie wolnym od służby zachowali się zgodnie ze złożonym ślubowaniem i przyczynili się do uratowania życia oraz mienia. Uhonorowany strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sztumie to:

 

sekc. Rafał Bosek – który 1 czerwca 2017 r. na trasie Dzierzgoń – Litewki jako świadek wypadku drogowego zawiadomił służby ratunkowe i niezwłocznie przystąpił do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, zakładając jej opaskę uciskową na nogę. Zabezpieczył ponadto miejsce zdarzenia, ułatwiając tym samym pracę przybyłym na miejsce strażakom.

 

Jego postawa i odwaga zostały wyróżnione Dyplomem Komendanta Głównego PSP. Wręczenia dyplomów dokonał gen. brygadier Leszek Suski podczas spotkania w ministerstwie.

 

 

Źródło: www.psp-sztum.pl

WIDEO: KP PSP Sztum

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Dariusz
Dariusz 21.08.2017, 17:11
Zachowal sie jak trzeba i za to potrzas prawej ręki Blaszczaka. Zcdrugiej strony zwykły kierowca gdyby nie zatrzymał się i nie pomógł, mógł by za beknac... ale szacun dla strażaka to od nas co buduje:-D
realista
realista 21.08.2017, 14:59
No bez jaj rozumiem, że udzielił kwalifikowanej ppomocy ale bez przesady. Ile osób postronnych bez jakiekolwiek wykształcenia medycznego czy też kursów KPP udzielało i udziela na co dzień pomocy ? Dla mnie to są bohaterowie, anonimowi bohaterowie to jak wyróżniać ratownika, pielęgniarkę za ratowanie życia... Tak tylko promuje się PSP, to Panowie robicie bo za to Wam płacimy a każdy strażak, ratownik, policjant, żołnierz podejmując się swojej pracy czy służby nawet poza nią dalej jest strażakiem, policjantem itd. Jak dla mnie zasługuje na pochwałę jednak bez aż takich fanfar i nagród.
greg
greg 21.08.2017, 17:13 (odpowiedź do realista)
ale poza służbą to już im nie płacimy... nie musiał tego robić, jakby to nie brzmiało okrutnie. :-1
realista
realista 21.08.2017, 18:11 (odpowiedź do greg)
Musiał i musi każdy z nas art. 162 KK