Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy to koniec wypadków? Będzie remont drogi i przebudowa skrzyżowania Bystrze - Kończewice. Wójt Miłoradza o decyzji ministerstwa - 28.07.2017

Czy to koniec wypadków? Będzie remont drogi i przebudowa skrzyżowania Bystrze - Kończewice. Wójt Miłoradza o decyzji ministerstwa - 28.07.2017 fot. TvMalbork.pl, Urząd Gminy w Miłoradzu
Wielokrotnie pokazywaliśmy Państwu jak niebezpiecznym skrzyżowaniem jest to miejsce. Będzie remont drogi i przebudowa skrzyżowania Bystrze - Kończewice.

Sukcesem zakończyły się interwencje Wójta Gminy Miłoradz w sprawie modernizacji fragmentu drogi krajowej nr 22 wraz z przebudową niebezpiecznego skrzyżowania Bystrze-Kończewice, na którym bardzo często dochodzi do wypadków. O konieczności poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu mówiło się od wielu lat, jednak nie przynosiło to żadnego skutku.

Od grudnia 2014 roku zabiegamy o przebudowę skrzyżowania wraz ze stworzeniem bezkolizyjnych zjazdów z DK 22 oraz realizacje przejść dla pieszych łączących obie strony naszej gminy. Często mówiono nam, że miejsce to jest niebezpieczne, jednak na terenie województwa są pilniejsze potrzeby rozwiązań drogowych. Kilkanaście razy interweniowałem w tej sprawie najpierw w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a później już bezpośrednio w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa – mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. Okazuje się, że determinacja w działaniu miłoradzkiego samorządu przyniosła już pierwsze efekty. Po wielu interwencjach, na początku tego roku, uzyskałem zapewnienie, że nasze starania o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym obrębie zostaną w miarę możliwości budżetowych uwzględnione w planach inwestycji komunikacyjnych województwa. Jeszcze wtedy nie do końca w to wierzyłem – dodaje.

Wszystko wskazuje jednak na to, iż mamy przełom w sprawie, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po akceptacji projektu przez ministerstwo rozpoczęła już przygotowania do realizacji inwestycji.

W środę 26 lipca br. do Urzędu Gminy w Miłoradzu trafiło pismo w którym otrzymaliśmy oficjalną informację iż nasze postulaty nie poszły na marne, a w nawiązaniu do prowadzonych wcześniej rozmów GDDKiA rozpoczyna przygotowania do inwestycji, która oprócz przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania Bystrze-Kończewice, obejmować będzie również wymianę nawierzchni DK nr 22 na odcinku Gnojewo – Knybawa, budowę oświetlenia oraz realizację ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej.

Myślę, że jest to ogromny sukces zarówno dla mieszkańców naszej gminy, jak również sąsiedniej gminy Lichnowy, która wspierała nas w walce o przebudowę drogi. Z determinacją walczyłem o tę inwestycję i wielokrotnie słyszałem, że się nie uda, że to syzyfowa praca. Decyzja o rozpoczęciu prac przygotowawczych dla tej inwestycji jest dowodem na to, że zawsze konsekwentnie trzeba walczyć do samego końca – podkreśla Arkadiusz Skorek.

Jak zapewnił nas Karol Markowski, Zastępca Dyrektora gdańskiego Oddziału GDDKiA jeszcze w tym roku zaplanowano prace projektowe, a rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w 2019 roku.

 

Tekst: Urząd Gminy w Miłoradzu

Foto: TvMalbork.pl, Urząd Gminy w Miłoradzu


 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
citizen
citizen 28.07.2017, 17:59
Pożyjemy zobaczymy... Przebudowa DK22 odcinka brukowanego też już lada chwila miała być, o obwodnicy i innych rzeczach nie wspominając. Tak serio samorządy powinny lobbować za budową S22: Starogard Gd. (z obwodnicą) - Swarożyn - Czarlin - Malbork (z obwodnicą południową) - Elbląg.