Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zmiany w malborskich szkołach, konkursy na dyrektorów - 04.07.2017

Malbork. Zmiany w malborskich szkołach, konkursy na dyrektorów - 04.07.2017 fot. https://pixabay.com
W związku z likwidacją gimnazjów zapytaliśmy Wydział Oświaty, Kultury i Sportu co dalej z dyrektorami placówek? Czy w mieście ogłoszono konkursy na nowych dyrektorów? Jak będą wyglądały szkoły po przekształceniu?

W szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Malbork nie odbyły się konkursy dla dyrektorów szkół w związku z likwidacją gimnazjów.

W przypadku Gimnazjum nr 1 przekształconego, od dnia 1.09.2017 r.,  w Szkołę Podstawowa nr 1 Burmistrz Miasta Malborka, na podstawie art. 237 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, przedłużył powierzenie stanowiska dyrektora Gimnazjum nr 1 Panu Sławomirowi Kempie na okres od dnia 01.09.2017r . do dnia 31.08.2019 r. ( zarządzenie nr 84/2017 z dnia 20.04.2017 r.).

W przypadku Zespołów Szkół nr 1 i 2 ( w skład których wchodzi szkoła podstawowa i gimnazjum), na podstawie art. 250 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, dyrektor zespołu szkół staje się dyrektorem ośmioletniej szkoły podstawowej i zajmuje to stanowisko do końca okresu, na jaki powierzono mu stanowisko dyrektora zespołu szkół.

W przypadku Gimnazjum nr 3 włączonego, od dnia 1.09.2017 r., do Szkoły Podstawowej nr 5, na podstawie art. 238 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, dyrektor szkoły podstawowej z dniem włączenia gimnazjum do ośmioletniej szkoły podstawowej staje się dyrektorem ośmioletniej szkoły podstawowej, w której prowadzi się klasy dotychczasowego gimnazjum, i zajmuje to stanowisko do końca okresu, na jaki powierzono mu stanowisko dyrektora dotychczasowej szkoły podstawowej. Ponadto w tym przypadku przepis art. 238 ust. 2 ww. ustawy wskazuje, że dyrektor dotychczasowego gimnazjum z dniem włączenia gimnazjum do ośmioletniej szkoły podstawowej staje się wicedyrektorem ośmioletniej szkoły podstawowej. Natomiast dyrektor Gimnazjum nr 3, w odpowiedzi na propozycję Burmistrza Miasta Malborka, nie skorzystał z ww. możliwości.

Został przeprowadzony konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku, w związku z upływem kadencji dotychczasowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8  i w związku z nie przyjęciem przez dyrektora propozycji przedłużenia kadencji dyrektora o 2 lata. Stanowisko dyrektora szkoły, w wyniku rozstrzygnięcia konkursu, zostało powierzone Pani Oldze Loroch ( zarządzenie nr 105/2017 z dnia 14.06.2017 r.).

Urząd Gminy ponadto informuje, że w Gminie Malbork nie został przeprowadzony żaden konkurs. Kadencje obecnych dyrektorów zostały przedłużone na kolejne dwa lata.

W powiecie natomiast odbyły się dwa konkursy. W dniu 30 maja br. odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku. Decyzją Komisji konkursowej kandydatem wybranym na w/w stanowisko został Pan Jan Stawicki – dotychczasowy Dyrektor ZSP Nr 3 w Malborku.

27 czerwca br. odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku. Decyzją Komisji konkursowej kandydatem wybranym na w/w stanowisko został Pan Paweł Rybak.

 

Info : UM Malbork - Wydział Oświaty, Kultury i Sportu / UG Malbork/ Starostwo Powiatowe Malbork wydz. Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.