Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ma akordeon i wielki talent - Marcin Wyrostek oczarował publiczność. VIII Malborskie Spotkania Akordeonowe - 29.04.2017

W dniach 28-29 kwietnia 2017 r. w Malborku po raz ósmy odbyły się Malborskie Spotkania Akordeonowe. Podczas poprzednich edycji Malbork gościł wiele znakomitości ze świata akordeonowego. Wśród nich: Klaudiusz Baran, Cezary Paciorek, Jarosław Bester, Krzysztof Olczak, Elżbieta Rosińska.

W tym roku przeprowadzone zostały warsztaty orkiestry akordeonowej składającej się z uczniów szkół muzycznych. Warsztaty poprowadził  KRZYSZTOF NAKLICKI, który specjalnie na tę okazję skomponował „Suitę jazzującą” na orkiestrę akordeonową i akordeon solo. Gościem specjalnym będzie MARCIN WYROSTEK, który zagrał z orkiestrą akordeonową oraz uwieńczy spotkanie koncertem z zespołem „Tango CORAZON”.

Cele:

• Popularyzacja muzyki akordeonowej
• Poszukiwanie inspiracji dla uczniów do dalszej pracy i efektywnego ćwiczenia
• Rozbudzenie zainteresowania grą na akordeonie wśród dzieci i młodzieży
• Wymiana doświadczeń i integracja akordeonistów w środowisku uczniowskim i nauczycielskim
• Promocja młodych wykonawców (akordeonistów) oraz uhonorowanie ich dyplomami i nagrodami rzeczowymi​

Krzysztof Naklicki - ur. 16 maja 1961 w Szczecinie. Naukę muzyki rozpoczął w wieku 12 lat w Społecznym Ognisku Muzycznym w Szczecinie. W roku 1981 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Szczecinie w klasie akordeonu mgr Jerzego Bieniasza.

Studia muzyczne odbył w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka oraz na Wydziale Wychowania Muzycznego i Rytmiki. Jest laureatem konkursów akordeonowych w Klingenthal i Wiedniu. Jest wykładowcą na kursach wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.Jest autorem utworów o charakterze pedagogicznym na akordeon solo oraz opracowań na zespoły akordeonowe i chóry (ok. 40 opracowań utworów kaszubskich). Od roku 1986 pracuje jako nauczyciel gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świnoujściu.​

Marcin Wyrostek - akordeonista (ur.16.09.1981 r.) - zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu "Mam Talent". Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Pierwszym akordeonistą jaki nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument.

Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II st w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce w garażu ćwicząc na akordeonie. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą.

Jest laureatem 30 konkursów akordeonowych ( w kraju i za granicą), w tym : Detroit (USA) 2005, Esztrergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Jest założycielem projektów: TANGO CORAZON oraz  COLORIAGE.

Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m. in potrójna platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę „Magia del Tango” oraz podwójną platynowa płytę za najnowszy krążek „Coloriage” - 2012. Koncertował na największych polskich scenach muzycznych.

Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej – Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym za najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno  – folk. Kluczowym element jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.​

 

Opis: Państwowa Szkoła Muzyczna w Malborku

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Koncerty


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.