Nowa oferta zamówiona przez Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego jest w zasadniczej części kontynuacją obecnie funkcjonującego rozkładu jazdy.
Zmiany po sygnałach pasażerów
- Drobne zmiany dotyczące godzin kursowania wynikają z otrzymanych wniosków podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do kursujących pociągów innych przewoźników (np. poc. EIP Premium), posiadających priorytet w konstruowaniu rozkładu jazdy – informuje Jan Derdowski, rzecznik prasowy Oddziału Pomorskiego Przewozów Regionalnych w Gdyni. - Ze szczególną uwagą podeszliśmy do pociągów dowożących/odwożących do pracy i szkół kursujących w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przewozowego.W godzinach tych uruchamiamy większą ilość pociągów i wspólnie z organizatorem dążymy do stworzenia rozkładu jazdy, który w możliwie największym stopniu zaspakaja potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności.
Jeśli będą następowały istotne zmiany w natężeniu podróżnych – rozkład będzie dostosowywany do nowych warunków. Opublikowany rozkład jest tymczasowym.
- W porównaniu do rozkładu obecnie obowiązującego zwiększono z 10 do 11 liczbę połączeń na odcinku Gdynia – Hel, z tym że do dnia 21 kwietnia 2017r w czterech przypadkach na odcinku Władysławowo – Hel przewóz podróżnych będzie realizowany autobusami „kolejowej komunikacji uzupełniającej”, w których obowiązywała będzie taryfa „Przewozów Regionalnych” - uzupełnia rzecznik. - Zwiększeniu ulega również ilość połączeń na odcinku Chojnice – Kościerzyna (z 3 par do 4 par na odcinku Chojnice – Kościerzyna i jednej pary Chojnice – Brusy, która zostaje wydłużona do miejscowości Dziemiany Kaszubskie), lecz w tym przypadku także dwie pary na odcinku Chojnice – Kościerzyna i 1 para na odcinku Chojnice – Dziemiany Kaszubskie będą realizowane autobusami „kolejowej komunikacji uzupełniającej”.
Kontynuowana będzie na dotychczasowych odcinkach dobrze odbierana przez podróżnych oferta „Połączenie w Dobrej Cenie” (PwDC).
Torami dalekobieżnymi z pominięciem przystanków osobowych
Uwaga! Istotną zmianą dla podróżnych będzie obsługa odcinka Gdynia Główna – Słupsk przez „Konsorcjum” przewoźników ”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. i PKP „Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście” sp. z o.o.
W ramach umowy „Konsorcjum” 14 pociągów w relacjach Gdynia Główna – Słupsk i Słupsk – Gdynia Główna obsługiwane będzie przez tabor i drużyny pociągowe ”Przewozów Regionalnych”. Pociągi te będą w całej relacji kursowały torami torami dalekobieżnymi PLK, zatrzymując się na stacjach z pominięciem przystanków osobowych (połączenia „Sprinter”).
We wszystkich pociągach PR i SKM na odcinku Gdynia Główna – Słupsk będzie obowiązywała taryfa SKM. Dla podróżnych odbywających przejazd na odcinkach stycznych z kierunków Elbląg/Olsztyn/Bydgoszcz do stacji położonych na odcinku Gdynia Główna – Słupsk i w kierunku zwrotnym w niektórych pociągach (np. Łyna, Wiślany, Sambor) będzie istniała możliwość kontynuowania podróży bez przesiadania na stacji Gdynia, jednakże w takim przypadku w razie jakichkolwiek wątpliwości przewoźnik zaleca uzyskanie pełnej informacji u drużyny konduktorskiej.
Jak taryfa i upusty?
Dla podróżnych korzystających z przejazdów na odcinkach stycznych proponujemy wspólną ofertę taryfową Przewozów Regionalnych i PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście „wspólny przejazd".
Podróżny przed zakupem w kasie biletowej zobowiązany jest określić stację styczną dla obu przewoźników tj. stację przesiadania. Przejazd odbywa się na podstawie jednego biletu. Cenę biletu stanowi suma cen biletów obu przewoźników pomniejszona o 5 proc. upustu. (bilety jednorazowe i okresowe).
Będzie miało miejsce również honorowanie biletów zgodnie z umową z Metropolitalnym Związkiem Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej. Bilety metropolitalne jednorazowe i miesięczne są honorowane na liniach kolejowych ograniczonych stacjami: Babi Dół, Cieplewo, Luzino, Reda Rekowo przez obu przewoźników kolejowych.
Planując podróż warto dopytać obsługę kolejową lub sprawdzić samemu dane połączenie czy nie nastąpiły zmiany w odjazdach pociągów poszczególnych torów lub peronów. Przewozy Regionalne informują, że takich zmian może być sporo.
Szczegóły na stacjach i przystankach osobowych oraz na http://www.przewozyregionalne.pl
Informacji o rozkładzie jazdy udzielają pracownicy kas biletowych oraz drużyny konduktorskie w pociągach.
W tym roku nie było problemu z wyjazdem na święta, ja wybrałem Polregio i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jestem mile zaskoczony.