Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn

Przegrana Orła Malbork na inaugurację 2 ligi

Siatkarki malborskiego Orła od przegranej rozpoczęły ligowe zmagania. Wczoraj (13 października) w wyjazdowym meczu malborczanki musiały uznać wyższość swoich rywalek ulegając im 0:3.

Początek spotkania nie układał się po myśli malborskiego zespołu. Mimo bardzo dobrego przyjęcia malborskie zawodniczki nie mogły zdobyć punktu z ataku, ponieważ bydgoszczanki świetnie broniły i wyprowadzały skuteczne kontrataki. Pierwszy punkt malborski zespół uzyskał przy stanie 0:6 po ataku Dominiki Mikołajewskiej. Uzyskana przez zawodniczki Pałacu przewaga utrzymała się do końca seta. Dobrą postawą wykazała się Justyna Zemlik zdobywając w końcówce 4 punkty z zagrywki.

W drugim secie z malborczanek zszedł inauguracyjny stres i zaczęły grać swoją siatkówkę. Bardzo dobrze punktowały atakująca Justyna Zemlik i środkowa Patrycja Kowalska. Tak prowadzona gra pozwoliła uwierzyć w szczęśliwy finał drugiej partii. Przy stanie 22:24 na zagrywkę weszła Daria Dąbrowska zdobywając asa serwisowego, jednak po przerwie na prośbę przeciwnika zagrała asekuracyjną zagrywkę. To bez skrupułów wykorzystały przeciwniczki wyprowadzając potężny atak ze środka.

Trzecia partia to powtórka z pierwszego seta. Malborczanki ponownie pozwoliły sobie na stratę czterech punktów na początku, jednak w przeciwieństwie do pierwszej odsłony udawało się utrzymywać kontakt z przeciwniczkami. Zawodniczki Orła nie były w stanie ustawić bloku dla wspaniale atakujących przeciwniczek. To w połączeniu z brakiem obrony pola zdecydowało o wyniku końcowym trzeciej partii i całego spotkania.

Po meczu trener Szymon Żołędziewski powiedział: „Z pewnością pozostaje duży niedosyt po meczu szczególnie, jeżeli chodzi o grę poszczególnych zawodniczek. Mieliśmy świadomość klasy przeciwnika, który w ubiegłym roku zdobył Mistrzostwo Polski Kadetek i V-ce Mistrzostwo Juniorek, jednak bardzo chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony i ugrać chociaż partię. Niektórym zawodniczkom powiązało dzisiaj nogi i na pewno nie zagrały na swoim poziomie. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach, będziemy grali dużo lepiej, szczególnie w elementach takich jak blok i obrona. '

Kolejne spotkanie Orzeł Malbork rozegra w sobotę (20 października) o godzinie 18:00 w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum nr 3 w Malborku (ul. Wybickiego 32). Serdecznie zapraszamy!

UKS Orzeł Malbork: Kowalska Patrycja (kapitan) (8 pkt.), Dąbrowska Daria (6 pkt.), Mikołajewska Dominika (9 pkt.), Zemlik Justyna (15 pkt.), Dąbrowska Dagmara (4 pkt.), Zachaczewska Monika, Kulig Klaudia (libero) oraz Wysocka Małgorzata, Dziekońska Dominika, Kuleta Katarzyna, Michalewicz Agata.