Wydanie nr 207/2021, Poniedziałek 26.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anna, Mirosława, Grażyna, Krystiana, Bartłomieja, Hanna, Sancja, Joachim
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ryszard i Jan Walendziak Vice Mistrzami Europy w nordic walking na 5 kilometrów

  • Wydanie nr 207/2021
  • 10 pażdziernika 2016, 08:20
  • SEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU 22. BAZY LOTNICTWA TAKTYCZNEGO W MALBORKU
  • BieganieSport
W dniu 8 października 2016 roku w Legnicy, odbyły się Mistrzostwa Europy w Nordic walking na 5 kilometrów. Podczas prestiżowych zawodów Nordic Walking mistrzostwo zdobywa się w poszczególnych kategoriach wiekowych, zgodnie z przepisami nie prowadzi się klasyfikacji OPEN.

  Nasz region reprezentowało dwóch zawodników:

- st. chor. Ryszard WALENDZIAK, żołnierz 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka w kategorii M-40, zdobył - Vice Mistrzostwo Europy na 5 kilometrów, ustanawiając tym samym swój rekord życiowy z czasem 30 minut 36 sekund;

- Jan WALENDZIAK, uczeń  Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi Malborskiej zdobył - tytuł Vice Mistrza Europy w kategorii dzieci z czasem 37 minut 10 sekund.

Poziom rywalizacji na imprezie o tej randze i międzynarodowym zasięgu był mocno wyśrubowany. Pojawiła się śmietanka zagranicznych i polskich nordic walkerów.  Na trasie ustawiono aż 12 sędziów, którzy pilnowali prawidłowej techniki. Okazali się bardzo potrzebni, ponieważ zacięta walka nie zawsze rozgrywana była fair play – aż 14 osób zostało zdyskwalifikowanych za podbieganie.

Legnica to bardzo urokliwe miasto z tradycjami sięgającymi XII w., przy czym organizatorom udało się stworzyć miasteczko zawodów nieopodal centrum i znaleźć tam tereny zielone. Trasa rozpoczynała się przy Stadionie MKS Miedź Legnica w parku miejskim im. Orła Białego.

– Vice Mistrzostwo Europy  to dla mnie spełnienie marzeń. Moich, ale i pewnie większości zawodników. Stanąć na podium to było wielkie marzenie, ale do pełni szczęścia zabrakło 60 sekund, aby wygrać kategorię i usłyszeć Hymn Polski,  to uczucie nie do opisania słowami – mówił st. chor. Ryszard Walendziak z 22. BLT w Malborku - Jestem dumny z tego że mogłem reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy za co bardzo dziękuję moim Przełożonym z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku

foto dzięki uprzejmości Adriana Sosnowskiego (portal chodzezkijami.pl)

SEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU 22. BAZY LOTNICTWA TAKTYCZNEGO W MALBORKU
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.