Wydanie nr 166/2021, Wtorek 15.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pogrzeb Wójta Stanisława Kochanowskiego. Ostatnie pożegnanie. Sztutowo. Wideo oraz fotorelacja – 04.08.2016

Pogrzeb Wójta Stanisława Kochanowskiego. Ostatnie pożegnanie. Sztutowo. Wideo oraz fotorelacja – 04.08.2016 fot. Edyta Kozakiewicz
Rodzina, przyjaciele, mieszkańcy oraz współpracujący z nim samorządowcy i strażacy pożegnali Stanisława Kochanowskiego. Zmarły nagle w ostatnią niedzielę wójt gminy Sztutowo spoczął na cmentarzu w Sztutowie.

Kilkaset osób, mieszkańców, strażaków i samorządowców przyszło pożegnać zmarłego wójta gminy Sztutowo Stanisława Kochanowskiego. W ostatnim pożegnaniu wzięło udział wiele osobistości m.in Waldemar Pawlak, były premier, komendant krajowy OSP i działacz PSL, senator Leszek Czarnobaj oraz Wójtowie i Burmistrzowie z kilku powiatów. Byli obecni również przedstawiciele Straży Granicznej, Policji oraz Urzędu Marszałkowskiego.

- Żegnamy Rycerza Św. Floriana, druha Stanisława Kochanowskiego. Rycerza wiernego temu strażackiemu zawolaniu  "Bogu na Chwałę, Ludziom na pożytek " - powiedział w swoim wystąpieniu Waldemar Pawlak, były premier.

 

- Drogi Wójcie, nasz przyjacielu, spoczywaj w spokoju. Dziś jesteśmy w żałobie, ale jutro zabieramy się do cięzkiej pracy - w imieniu urzędników i Radnych Gminy Sztutowo powiedział radny Michał Małkowski.

 

Janusz Charliński pożegnał Wójta słowami - Żegnamy fizycznie, ale Drogi Wójcie zostaniesz w naszej pamięci na zawsze -

 

31 lipca zmarł nagle Stanisław Kochanowski, były senator PSL, wójt gminy Sztutowo. Miał 65 lat. Był absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Posiadał wykształcenie wyższe prawnicze oraz ukończone studia z marketingu i zarządzania. W latach 1982–2001 był naczelnikiem, a następnie wójtem gminy Stare Pole. Sprawował mandat senatora III kadencji, wybranego w wyborach uzupełniających w 1994 w województwie elbląskim. Był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, wcześniej od lat 70. działał w ZSL. W latach 2006-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego PSL w województwie pomorskim. W rządzie Leszka Millera pełnił do 2003 funkcję wicewojewody województwa pomorskiego. Później pracował jako główny specjalista w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Sopot. Od 2006 roku pełnił funkcję wójta gminy Sztutowo. Zwycięstwa we wszystkich wyborach odniósł wielką dysproporcją głosów. W środowisku lokalnej społeczności cieszył się wysokim poparciem.

 

 Zobacz wideo i fotogalerię.

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.