Wydanie nr 109/2024, Czwartek 18.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Złote medale dla Pauliny Cierpiałowskiej - MAL WOPR Malbork wywalczone w zawodach pływackich "O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup" w Toruniu - 04.06.2016

Złote medale dla Pauliny Cierpiałowskiej - MAL WOPR Malbork wywalczone… fot. MAL WOPR Malbork
W minioną sobotę najlepsza jedenastolatka Sekcji Pływackiej MAL WOPR Paulina Cierpiałowska startowała w zawodach pływackich O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup, które odbywały się w Toruniu. W zawodach startowało 124 pływaków z 17 klubów, w większości były to kluby z województwa kujawsko - pomorskiego, toteż interesująca była konfrontacja naszej pływaczki z zawodnikami, z którymi nie konkuruje na co dzień.

Do Torunia Paula pojechała wraz z trenerką Dorotą Grzywacką jako jedyna reprezentantka klubu, a jej zadaniem były jak najlepsze starty w dwóch konkurencjach - 50 i 100m stylem dowolnym. Zadanie zostało wykonane w 100%. W pierwszej konkurencji nasza zawodniczka popłynęła w czasie identycznym jak jej rekord życiowy czyli 29,84s. Był to oczywiście pierwszy wynik w całych zawodach, następna zawodniczka uzyskała wynik o blisko 2s słabszy. Dystans dwukrotnie dłuższy z kolei Paulina popłynęła w czasie 1:03,80s, tym razem pokonując kolejną pływaczkę aż o 10s. Dominacja Pauli w zawodach została potwierdzona w podsumowaniu.

Nasza pływaczka wywalczyła 2 złote medale, zaś wynik w konkurencji 100m stylem dowolnym dał jej najlepszy wynik punktowy w całych zawodach (511pkt FINA), a to z kolei pozwoliło ciszyć się Pauli z okazałego pucharu i wielu nagród rzeczowych. Paulina podtrzymuje swoją doskonałą tegoroczną passę. Z każdych zawodów przywozi puchary, dominuje na zawodach, w bieżącym roku poprawiła już 9 Rekordów Okręgu, w tym 5 na długiej pływalni. W chwili obecnej oczekujemy też na komunikat Komisji Pływania przy Polski Związku Pływackim, który weryfikuje wszystkie wyniki Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci 10 i 11 lat w Pływaniu. Liczymy na oficjalne potwierdzenie, że Paulina została najlepszą 11latką w kraju, a także że wraz z koleżankami ze sztafet 4x50 stylem dowolnym i zmiennym (Magdą Mroczek, Nadią Walentynowicz oraz Lilianą Szpaczyńską) zostały najlepszą  sztafetą w Polsce.

Informacja i zdjęcia: MAL WOPR Malbork