Wydanie nr 344/2022, Sobota 10.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Idealne CV w 5 krokach

Czy wiesz, że aż 74% aktywnych zawodowo Polaków nie ma aktualnego CV.

Jednocześnie 68% przebadanych przez Pracuj.pl osób uważa, że pokazanie swoich mocnych stron w CV nie jest wcale takie trudne. Rekruterzy są jednak zgodni: na rynku wciąż mało jest kandydatów, którzy potrafią przygotować bardzo dobre CV. Oto 5 wskazówek, które warto wykorzystać przygotowując swój życiorys.

 

Po pierwsze: dostosuj CV do oferty

Przychodzisz do sklepu i chcesz kupić czajnik elektryczny. Czy byłbyś zadowolony, gdyby sprzedawca pokazałby Ci wszystkie czajniki jakie ma w swoim sklepie? A może wolałbyś, aby najpierw poznał Twoje oczekiwania i przedstawił tylko te produkty, które im odpowiadają? Poszukiwanie pracy, ma wiele wspólnego z handlem. Dlatego, przygotowując CV za każdym razem zastanów się jakie oczekiwania stawia przed Tobą pracodawca w ogłoszeniu, a następnie zadbaj o to, by Twój życiorys jak najlepiej je spełniał.

 

Po drugie: wykorzystuj odwróconą chronologię

Opisując swoje doświadczenie zawodowe zawsze zaczynaj od tych najnowszych. Ta sama zasada obowiązuje również w pozostałych sekcjach CV: edukacji czy kursach, szkoleniach i otrzymanych wyróżnieniach.

 

Po trzecie: opisz zakres swoich obowiązków

Doświadczenie to najważniejsza część CV. Na jej analizę rekruterzy poświęcają najwięcej czasu. Oprócz samej nazwy firmy i stanowiska, które zajmowałeś, opisz w CV zakres najważniejszych obowiązków. Pokaże też cele, które udało Ci się zrealizować w trakcie wykonywanej pracy czy sukcesy, którymi możesz się pochwalić.

 

Po czwarte: zaktualizuj dane kontaktowe

Nieaktualne dane kontaktowe to jeden z częstszych powodów milczenia rekruterów. Przyznają, że błędne adresy mailowe czy numery telefonów to ich zmora. Przed wysłanie aplikacji sprawdź zatem czy te, które podałeś w CV są na pewno aktualne. Zadbaj również o to, by w życiorysie podać swój aktualny adres zamieszkania.

 

Po piąte: postaw na czytelny, uniwersalny szablon

Dla osób przeprowadzających selekcję CV liczy się estetyka w postaci czytelnego układu, schludność i przejrzystość, a także spójność elementów tj. czcionka, interlinia itp. W celu stworzenia czytelnego i ładnego graficznie CV skorzystaj z Kreatora CV. Pozwala on wybrać jeden z 10 wzorów CV przygotowanych wspólnie ze specjalistami z branży HR. Gotowy dokument można pobrać w formacie pdf lub doc, aby szybko i wygodnie aplikować na oferty pracy.

 

 

Idealne CV w 5 krokach
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gap
gap 30.06.2016, 06:35
W sprawie studzienek na Sikorskiego:NAJWYŻSZY juz czas był na "poprawę" tych spieprzonych studzienek!Ktoś "nadzorował',ktoś "odbierał"? Jak zwykle B Y L E J A K O Ś C w POLSCE,to NORMA! Brak ODPOWIEDZIALNOSCI Osób,które biorą pieniądze za swoje niekompetencje! W Malborskich drogach d Z I U R Y,nikt nie na[prawia,nikt nie odmalowuje pasów! Grzech zaniedbań Panie BURMISTRZU! W "TYM",chyba LOBBY Rychlego Panu,nie przeszkadza?