Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Odnotowano przypadek świńskiej grypy w Sztumie - 25.02.2016

  • Wydanie nr 140/2022
  • 25 lutego 2016, 14:55
  • Tom Morski
  • Interwencje TV
  • 4 komentarze
Otrzymaliśmy informację od widza TvSztum.pl o tym, że na terenie Sztumu i okolic pojawił się przypadek świńskiej grypy. Do naszej redakcji dzwonili zaniepokojeni mieszkańcy Sztumu, pytając czy rzeczywiście doszło do przypadku zakażenia. Uzyskaliśmy potwierdzenie o jednym zachrowaniu na AH1N1.

W Sztumie krążyła plotka o nawet trzech rzekomych przypadkach ataku świńskiej grypy. Te trzy zachrowania nie miały jednak pokrycia w rzeczywistości. Niestety w Szpitalu Polskim w Sztumie nikt przez dłuższy czas nie był w stanie nam ani potwierdzić, ani też jednoznacznie zdementować tych informacji. Z tego powodu podajemy tę istotną wiadomość dopiero teraz (po czterech dniach).


Okazało się jednak, że jeden z pacjentów w krytycznym stanie z objawami tzw. świńskiej grypy trafił na oddział do Szpitala Polskiego w Sztumie.  


- W powiecie sztumskim odnotowano jeden przypadek zakażenia wirusem AH1N1 (świńskiej grypy) – potwierdza Anna Gajkiewicz, kier. Sekcji Epidemiologii z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Malborku. - Pacjent z objawami AH1N1 trafił na oddział intensywnej terapii Szpitala Polskiego w Sztumie. Pacjentowi podano leki antywirusowe. Ponowne badanie wymazu dało wynik negatywny. 


Informacja o przypadku zakażenia wirusem świńskiej grypy, ale i wyleczenia pacjenta, została także potwierdzona przez szpital w Sztumie.


- W Szpitalu Polskim w Sztumie do dnia dzisiejszego  leczony był tylko jeden pacjent, u którego potwierdzono laboratoryjnie wirus grypy AH1N1 – informuje Marzanna Kaczanowska, dyr. Szpitala Polskiego w Sztumie.

- Zgodnie z procedurami zastosowano izolację odpowiednią do chorób przenoszonych drogą powietrzno - kropelkową oraz wdrożono odpowiednią skuteczną terapię. Po zastosowaniu leczenia wykonano kontrolne badanie mikrobiologiczne, które potwierdziło, że pacjent został wyleczony z grypy tego typu. W tym zakresie ściśle współpracujemy z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Dla naszych mieszkańców ważna uwaga, aby nie lekceważyć niepokojących objawów grypopodobnych i w każdym przypadku należy udać się do swojego lekarza rodzinnego.

 

Tom Morski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mala
mala 25.02.2016, 18:36
Jak rozpoznac świnska grype
pomocnyaniecham
pomocnyaniecham 26.02.2016, 12:33 (odpowiedź do mala)
http://www.poradnikz…
Sztumiak
Sztumiak 25.02.2016, 19:37 (odpowiedź do mala)
...rośnie zakręcony ogonek,uszy opadają i dostaje się świńskiego ryjka
J.
J. 25.02.2016, 21:06 (odpowiedź do Sztumiak)
Fajnie żartować, dopóki samemu się nie zachoruje. Zdrowia życzę...