Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Wielki sukces pierwszych koncertów dla Piotra Jacyno. W sobotę dla Boczka wystąpią Rynkowski, Kuszyńska, Węgorzewska i przyjaciele - 19-21.02.2016

Malbork: Wielki sukces pierwszych koncertów dla Piotra Jacyno. W sobotę… fot. Albertt
Na wiadomość o chorobie Piotra Jacyno i apel o pomoc dla niego zareagowało wielu artystów. Boczek przekonał się, jak wielu ma przyjaciół i że nie został sam ze swoim problemem. W ten weekend, podczas czterech koncertów charytatywnych, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na dalsze leczenie i rehabilitację Piotra, zebrano w sumie 8.569,60 zł.

Akcję rozpoczął koncert malborskiego zespołu Smile w Piwiarni Warka. W sobotę w Jazz Club Spiżarnia zagrał AkkoN Band, a w Clubie Alfa odbyła się pierwsza w Malborku gala Disco Polo. Usłyszeć można było Geska, Cristo Dance, Speed i One Moment. Gościnnie wystąpił również Wiktor Kupisiński, który sam wygrał walkę z białaczką. Imprezę poprowadzili Łukasz Brzostek oraz Jeesion. Ostatni weekendowy koncert miał miejsce w niedzielę, ponownie w Piwiarni Warka. Tym razem wystąpili finaliści programu "The Voice of Poland" - Gracjan Kalandyk i Przemek Radziszewski. Ten drugi specjalnie dla Boczka zaśpiewał utwory zespołu "Dżem". 

Już dziś zapraszamy na koncert, który odbędzie się w sobotę 27 lutego o godz. 18.00 w Karwanie. Wystąpią Ryszard Rynkowski i jego drużyna z programu "Bitwa na głosy", Alicja Węgrzewska, Monika Kuszyńka oraz przyjaciele Boczka z Malborka i okolic - studio wokalne "Balbiny", Paulina Czapla, Patrycja Jewsienia, Violetta Jankowiak, Tadeusz Seibert, zespół harcerzy z ZHP Malbork, ksiądz proboszcz Robert Branicki, Wiktoria Mostowy, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Elblągu. W trakcie koncertu prowadzone będą licytacje na rzecz Piotrka. Bilety w cenie 30 zł od poniedziałku do nabycia w Informacji Turystycznej na ul. Kościuszki. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie "Samarytanin". Współorganizacja: Przyjaciele Boczka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, ZHP Malbork, Stowarzyszenie Alternatywni, Muzeum Zamkowe. Partnerzy Urząd Miasta Malborka i Starostwo Powiatowe w Malborku.

Tekst: 82-200.pl

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.