Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy

BARDZO UDANY WYSTĘP ŻOŁNIERZY Z MALBORKA W BIEGU ORAZ MARSZU NORDIC WALKING W STAREJ ŁUBIANCE K. WAŁCZA - 01.08.2015

1 sierpnia 2015 roku w Starej Łubiance k. Wałcza odbył się II Bieg oraz Marsz Nordic Walking Trzeźwości, którego organizatorem było Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo.

Na starcie stanęło w sumie około 350 uczestników biegu oraz marszu Nordic Walking i o godzinie 10:00 wyruszyło na trasę, która liczyła 5,5 kilometrów i i była bardzo trudna technicznie, ponieważ prowadziła przez obszary leśne, nierówne ścieżki gdzie trzeba było  skupić się na stawianiu kolejnych kroków. Dalej były już drogi polne, a ostatnie 900 metrów to asfalt.  Pogoda sprzyjała, było ciepło, ale nie upalnie i do tego ten zbawienny wiaterek... .
Z naszej grupy na starcie stanęło czworo zawodników: szer. Joanna Wlazło, st. szer.  Piotr Sobolewski, st. szer. Tomasz Wlazło oraz st.chor. Ryszard Walendziak.  Na mecie jako pierwsi zameldowali się biegacze: wśród naszych zawodników był to Piotr Sobolewski, który  zajął  45 miejsce open  z czasem 00:23:49 (w kategorii Wojsko Polskie, zajął wysokie 9 miejsce) oraz w kategorii M20/10 lokatę. Drugą naszą reprezentantką w biegu była Joanna Wlazło, która z czasem 00:29:52 zajęła pierwsze miejsce w kategorii Wojsko Polskie  oraz w kategorii K30 uplasowała się na 6 miejscu .  Po  kilkunastu minutach, za  biegaczami pojawili się pierwsi zawodnicy w Nordic Walking: Ryszard Walendziak zajął 1 miejsce  z czasem 00:36:10. Bardzo dobrze wypadł drugi nasz reprezentant Tomasz Wlazło, który  z czasem 00:42:18  zajął  6  miejsce w kategorii open oraz w kategorii  M40 zajął 3 miejsce,  a wśród wojskowych uplasował się na  2 miejscu.
Bezpośrednio po zawodach tradycyjnie czekał na nas ciepły posiłek w postaci wojskowej grochówki, kiełbaski oraz ciasta drożdżowego z bardzo dużą ilością owoców oraz  wręczanie pucharów i nagród rzeczowych przez Włodarzy Gminy Szydłowo. Dodatkowo na zakończenie imprezy sportowej przeprowadzono losowanie nagród wśród wszystkich, uczestników, którzy ukończyli bieg lub marsz Nordic Walking.
Podsumowując można powiedzieć, że Reprezentanci Malborka mogą zaliczyć zawody  do bardzo udanych, a  organizatorzy: Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo wraz z  Żołnierzami  z Jednostki Wojskowej z Wałcza zahartowani w organizacji podobnych imprez, spisali się na piątkę i to im oraz zawodnikom należą się gratulacje i podziękowania   za wspaniałą sportową atmosferę

Autor: RYSZARD WALENDZIAK