Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK. NAGANIACZE PARKINGOWI ZMORĄ TURYSTÓW ? POMAGAJĄ CZY SZKODZĄ ?

MALBORK. NAGANIACZE PARKINGOWI ZMORĄ TURYSTÓW ? POMAGAJĄ CZY SZKODZĄ ? fot. Basia
W dniu 14 lipca do naszej redakcji napłynął taki oto e-mail: Jestem turystką z Łodzi i z rodziną w okresie wakacji corocznie jeździmy do Krynicy Morskiej do naszych znajomych do ich ośrodka. Corocznie trasa wiedzie przez Malbork i corocznie mam problem aby spokojnie i bezpiecznie przejechać drogą krajową 55 przez skrzyżowanie na przeciwko zamku.

Zlokalizowane są tam parkingi których obsługa wybiega przed samochody aby skręcić gdzieś w bok, jest to mylące gdyż ubrani są w koszulki ostrzegawcze jak przy pracach drogowych, przy drodze stoją prowizoryczne znaki drogowe. W tym miejscu jest duży ruch i dużo błądzących kierowców dodatkowo nagabywanych na środku skrzyżowania do zaparkowania na wątpliwych parkingach.

Obserwuje to od kilkunastu lat i trudno mi to zrozumieć i uwierzyć, że jest to zgodne z przepisami o ruchu drogowym. Jestem kierowcą i nawet jako kobieta wiem, że jest to ręczne kierowanie ruchem przez osobę nieuprawnioną w pasie drogi gdzie powinny obowiązywać i być egzekwowane przepisy kodeksu drogowego. Czy my żyjemy w kraju gdzie obowiązuje jakieś prawo czy też każdemu wolno robić co się chce. Gdzie są władze miasta, straż miejska, policja , zarządca drogi. Gdzie są mieszkańcy Malborka, powinni wstydzić się takiego obrazu miasta. W wielu innych miejscach turystycznych w Polsce już dawno zrobiono porządek z takimi procederami.

Czy prowadzi te parkingi jakaś mafia i nie ma na nią silnych, czy lepiej aby jaki parkingowiec doprowadził do dużego wypadu i nagle znajdzie się lekarstwo na drapieżnych pseudo biznesmenów.

Wstyd dla Malborka.

Dla jasności załączam zdjęcia.

Jak zawsze czekamy na Państwa komentarze.

Basia
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec z osiedla
Mieszkaniec z osiedla 16.07.2015, 17:55
Jestem mieszkańcem Kałdowa i szkoda, że ktoś z Łodzi pisze o naszych sprawach, tyle lat mafia parkingowa robi co chce i nie ma na nią mocnych,
o co tu chodzi przecież bez machania turysta jak zechce zaparkować to i tak zatrzyma się na parkingu. Panie burmistrzu czas przywrócić w Malborku trochę cywilizacji, zgadzam się w pełni, gdzie jest nasza dzielna policja, WSTYD DLA MALBORKA.
mieszkaniecKaldowa
mieszkaniecKaldowa 17.07.2015, 09:57 (odpowiedź do Mieszkaniec z osiedla)
Mieszkam w Kałdowie I najbardziej smieszne jest to ze to parking pod miasto. Patrzac na napisy na kamizelkach Panow Zgkim...
kałdowo
kałdowo 17.07.2015, 11:45 (odpowiedź do mieszkaniecKaldowa)
Mylisz się kolego mowa jest o parkingu prowadzonym przez prywatnych "przedsiębiorców" na parkingach prowadzonych przez ZDKIM nie ma takich sytuacji tylko na tym prywatnym dochodzi do takiego chamstwa... pewnie ktoś komuś nieźle musi smarować że tyle lat mu się na to pozwala
biegaczka
biegaczka 18.07.2015, 07:23 (odpowiedź do kałdowo)
Zgkim tez macha. Tam wszyscy machaja takze nie ma co miasta bronic jak sie nie wie. Biegam tamtedy codziennie
niepozdrawiam
niepozdrawiam 15.07.2015, 16:04
Pokazuja wjazd na parking. Trzymaja znak wskazujacy wjazd na parking. W czym problem, nikt nikomu krzywdy nie robi. A jak drogiej Pani, jak widac wszelkie formy reklamy przeszkadzaja to proponuje zmienic trase, albo najpierw zajac sie swoim miastem, bo dzieje sie tam identycznie. Wstyd to pisac Takie rzeczy wiedzac, co sie dzieje u siebie.
Robert
Robert 15.07.2015, 15:16
Niech PANIUSIA z Łodzi jeździ pociągami.
Aleksandra
Aleksandra 15.07.2015, 13:48
Ja uważam, że bardzo dobrze, że są parkingi w Malborku, bo gdyby ich nie było turysta nawet na jeden dzień nie zatrzymał by się u nas , a my też chcemy żyć z turystyki. Wiem bardzo dobrze, co dzieje się w sezonie w Krynicy Morskiej, tam to jest dopiero bałagan i jakoś turyści co roku jadą, a mogą stracić życie na każdym kroku przy głównej ulicy!
Rozumiem też tych Państwa, że jeżeli przyjeżdzaja dla mnie, z najgorzej przejezdnego miasta w Polsce, czyli z Łodzi, to w Malborku są już zmęczeni, a jeszcze do Krynicy godzinka jazdy! Za to czeka na Nich szum fal i odpoczynek na plaży. A jak nie będzie pogody, to mogą przyjechać do Malborka, skorzystać z naszych atrakcji, a samochód zostawią na parkingu, bez nerów, że nie ma gdzie zaparkować!
kierowca
kierowca 15.07.2015, 12:47
Paniusiu droga napisz do Dziennika Łódzkiego aby tych naganiaczy z Tuszyna usunęli bo też mi strasznie przeszkadzają jak jadę do twojej Łodzi co mnie na parkingi zapraszają...nie ma innych problemów to się baba czepia ludzi co parę złociszy chcą zarobić