Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK. NAGANIACZE PARKINGOWI ZMORĄ TURYSTÓW ? POMAGAJĄ CZY SZKODZĄ ?

MALBORK. NAGANIACZE PARKINGOWI ZMORĄ TURYSTÓW ? POMAGAJĄ CZY SZKODZĄ ? fot. Basia
W dniu 14 lipca do naszej redakcji napłynął taki oto e-mail: Jestem turystką z Łodzi i z rodziną w okresie wakacji corocznie jeździmy do Krynicy Morskiej do naszych znajomych do ich ośrodka. Corocznie trasa wiedzie przez Malbork i corocznie mam problem aby spokojnie i bezpiecznie przejechać drogą krajową 55 przez skrzyżowanie na przeciwko zamku.

Zlokalizowane są tam parkingi których obsługa wybiega przed samochody aby skręcić gdzieś w bok, jest to mylące gdyż ubrani są w koszulki ostrzegawcze jak przy pracach drogowych, przy drodze stoją prowizoryczne znaki drogowe. W tym miejscu jest duży ruch i dużo błądzących kierowców dodatkowo nagabywanych na środku skrzyżowania do zaparkowania na wątpliwych parkingach.

Obserwuje to od kilkunastu lat i trudno mi to zrozumieć i uwierzyć, że jest to zgodne z przepisami o ruchu drogowym. Jestem kierowcą i nawet jako kobieta wiem, że jest to ręczne kierowanie ruchem przez osobę nieuprawnioną w pasie drogi gdzie powinny obowiązywać i być egzekwowane przepisy kodeksu drogowego. Czy my żyjemy w kraju gdzie obowiązuje jakieś prawo czy też każdemu wolno robić co się chce. Gdzie są władze miasta, straż miejska, policja , zarządca drogi. Gdzie są mieszkańcy Malborka, powinni wstydzić się takiego obrazu miasta. W wielu innych miejscach turystycznych w Polsce już dawno zrobiono porządek z takimi procederami.

Czy prowadzi te parkingi jakaś mafia i nie ma na nią silnych, czy lepiej aby jaki parkingowiec doprowadził do dużego wypadu i nagle znajdzie się lekarstwo na drapieżnych pseudo biznesmenów.

Wstyd dla Malborka.

Dla jasności załączam zdjęcia.

Jak zawsze czekamy na Państwa komentarze.

Basia
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
BYŁY RADNY
BYŁY RADNY 17.07.2015, 20:06
KTO STOI ZA PARKINGAMI W MALBORKU, ŻE MU WSZYSTKO WOLNO?...
była panienka
była panienka 17.07.2015, 19:31
Coś mi się wydaje, że pozytywne komentarze o sobie samym pisze właściciel tego parkingu wraz ze swoją rodziną. Lepiej niech napisze, że zarobioną od wielu lat na parkingu w Malborku kasę, inwestuje w Łodzi i Krynicy Morskiej.
biegaczka
biegaczka 18.07.2015, 07:30 (odpowiedź do była panienka)
A kogo to obchodzi. Kazdy przedsiebiorca ma prawo robic z zarobiona kasa co mu sie podoba. A Ci co tu najezdzaja to musza zazdroscic bo jak to nazwac inaczej? Myslicie serio ze wlasciciele np. Hoteli dziela sie kasa z miastem? :)
mieszkaniec
mieszkaniec 17.07.2015, 13:25
Najgorsze jest w tym to, że nie wiadomo czy nie są to rzeczywiści pracownicy
drogowi, których polecenia trzeba wykonywać /roboty drogowe,wypadek/ stojące znaki mają też wygląd prawdziwych, a to wszystko przebierańcy. Do pierwszego dużego wypadku, a póżniej trzeba będzie ofiarom wypadku płacić odszkodowanie.
Tylko kto ? pazerni parkingowcy, burmistrz miasta, policja, drogówka - NIKT
odpowiedź będzie prosta: Trzeba było uważać. A może jednak zlikwidować patologię i przewidywać niebezpieczeństwo.
K
K 17.07.2015, 11:13
Powinni polikwidować te parkingi i zbudować tam Galerie Handlowe
- mieszkaniec Nowego Stawu
- mieszkaniec Nowego Stawu 17.07.2015, 10:04
Mieszkam w Nowym Stawie i codziennie jeżdzę tą trasą. Za każdym razem w sezonie zastanawiam się kto we mnie wjedzie, albo w kogo ja wjadę. To machanie powoduje, że turyści z obcymi rejestracjami zachowują się nieobliczalnie. Zawsze się zastanawiałem kto ma takie uklady, że policja, straż miejska, drogowcy, nie reagują na tak niebezpieczne, samowolne kierowanie ruchem.
Panie Burmistrzu miasta Malborka, czy cywilizacja jeszcze do Was nie dotarła? Wstyd!!!
szyuniak
szyuniak 18.07.2015, 16:38 (odpowiedź do - mieszkaniec Nowego Stawu)
Jaki typ. W koncu z ns