Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK. NAGANIACZE PARKINGOWI ZMORĄ TURYSTÓW ? POMAGAJĄ CZY SZKODZĄ ?

MALBORK. NAGANIACZE PARKINGOWI ZMORĄ TURYSTÓW ? POMAGAJĄ CZY SZKODZĄ ? fot. Basia
W dniu 14 lipca do naszej redakcji napłynął taki oto e-mail: Jestem turystką z Łodzi i z rodziną w okresie wakacji corocznie jeździmy do Krynicy Morskiej do naszych znajomych do ich ośrodka. Corocznie trasa wiedzie przez Malbork i corocznie mam problem aby spokojnie i bezpiecznie przejechać drogą krajową 55 przez skrzyżowanie na przeciwko zamku.

Zlokalizowane są tam parkingi których obsługa wybiega przed samochody aby skręcić gdzieś w bok, jest to mylące gdyż ubrani są w koszulki ostrzegawcze jak przy pracach drogowych, przy drodze stoją prowizoryczne znaki drogowe. W tym miejscu jest duży ruch i dużo błądzących kierowców dodatkowo nagabywanych na środku skrzyżowania do zaparkowania na wątpliwych parkingach.

Obserwuje to od kilkunastu lat i trudno mi to zrozumieć i uwierzyć, że jest to zgodne z przepisami o ruchu drogowym. Jestem kierowcą i nawet jako kobieta wiem, że jest to ręczne kierowanie ruchem przez osobę nieuprawnioną w pasie drogi gdzie powinny obowiązywać i być egzekwowane przepisy kodeksu drogowego. Czy my żyjemy w kraju gdzie obowiązuje jakieś prawo czy też każdemu wolno robić co się chce. Gdzie są władze miasta, straż miejska, policja , zarządca drogi. Gdzie są mieszkańcy Malborka, powinni wstydzić się takiego obrazu miasta. W wielu innych miejscach turystycznych w Polsce już dawno zrobiono porządek z takimi procederami.

Czy prowadzi te parkingi jakaś mafia i nie ma na nią silnych, czy lepiej aby jaki parkingowiec doprowadził do dużego wypadu i nagle znajdzie się lekarstwo na drapieżnych pseudo biznesmenów.

Wstyd dla Malborka.

Dla jasności załączam zdjęcia.

Jak zawsze czekamy na Państwa komentarze.

Basia
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Paweł
Paweł 18.07.2015, 13:50
Jechałem tamtędy przed chwilą. Ci biedni chłopcy stoją tyle godzin w tym upale, nawet wody nie widziałem. To są chyba bardzo ubodzy ludzie. Gdzie jest Inspekacja Pracy? To mi wygląda na niewolnictwo XXI wieku.
ala
ala 18.07.2015, 15:24 (odpowiedź do Paweł)
Ja widzialam jak kebsa jedza xd
BYŁY RADNY
BYŁY RADNY 18.07.2015, 11:25
NA NICH NIE MA SIŁY. BYŁEM TAM, NIC SOBIE Z UWAG TURYSTÓW NIE ROBIĄ. NAJCIEKAWSZE JEST TO, ŻE NAD TYMI NAGANIACZAMI WISI KAMERA STRAŻY MIEJSKIEJ. CZY POTRZEBNE JEST NOWEJ WŁADZY WCHODZIĆ W DWUZNACZNE SYTUACJE?
steaszne
steaszne 18.07.2015, 14:53 (odpowiedź do BYŁY RADNY)
LUDZIE MUSZA Z CZEGOS ZARABIAC SIE FACET OPAMIETAJ BO BZDURY PISZESZ
turysta z Gdańska
turysta z Gdańska 18.07.2015, 11:05
Byłem tam tydzień temu, ta z Łodzi ma rację, mało mnie z tyłu koleś nie stuknął,
a w ogóle to skandal za zwiedzanie zamku zabuliłem 150 zł, parking 25, synom po mieczyku i na głodno do domu. W zamku nudy nic dla zwiedzania rodzinnego
nic dla dzieci, te mieczyki to cała atrakcja. Trzymajcie się od Malborka z daleka
a jak już to parkujcie po uliczkach albo marketach, połazicie w koło zamku i nic nie stracicie.
Dej mi bo mi się należy
Dej mi bo mi się należy 26.08.2020, 13:04 (odpowiedź do turysta z Gdańska)
Niestety nie ma jeszcze bonu zamek+ z dofinansowaniem na każde dziecko 5000 zł i samotnego rodzica 1000. PS. co byś chciał za atrakcję na zamku ? aquapark i plac zabaw ?
ewa
ewa 18.07.2015, 15:06 (odpowiedź do turysta z Gdańska)
A ze niby atrakcje gdanska sa za darmo? Zyjemy w czasach Internetu, mozna sobie ceny sprawdzic. Glupota przyjechac I na wszystko zalowac. Typowa polska mentalnosc.
turyści z Gdańska
turyści z Gdańska 18.07.2015, 10:17
W tym Malborku traktują nas jak barany do zagonienia na parking, my bez tych matołków sami trafimy i damy się oskubać.
bardzo spokojny kierowca
bardzo spokojny kierowca 17.07.2015, 21:02
A może trzeba dobrze smarować? - i wtedy wszystko wolno.