Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

V ROCZNICA KATASTROFY W SMOLEŃSKU. MALBORCZYCY O WYDARZENIACH Z 10 KWIETNIA 2010 ROKU – 10.04.2015

V ROCZNICA KATASTROFY W SMOLEŃSKU. MALBORCZYCY O WYDARZENIACH Z 10 KWIETNIA… fot. Robert Kaczmarkiewicz [Robert Dzierzgoń]

Pięć lat temu po godzinie 8.40 cały kraj obiegła tragiczna informacja, samolot TU 154 – M z Prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim rozbił się w Rosji. Tego dnia cały kraj się zjednoczył i w smutku oraz żałobie przeżywał tę tragedię.  

W katastrofie zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Dziś mija pięć lat od tej tragedii, postanowiliśmy sprawdzić czy Malborczycy pamiętają te wydarzenia, co wtedy robili i jak oceniają postępy w śledztwie po upływie pięciu lat. 

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Video sondy


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pisiorek
pisiorek 10.04.2015, 17:24
Smoleńsk wiecznie żywy