Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Remont odcinka Czarlin – Knybawa. Zobacz postęp prac lipiec 2024. Wideo i zdjęcia

DK22. Remont odcinka Czarlin – Knybawa. Zobacz postęp prac lipiec 2024.… fot. TvRegionalna24.pl
Prace na remontowanym odcinku drogi krajowej 22 między Czarlinem a Knybawą posuwają się do przodu. Wszystko wskazuje na to, że Wykonawca zdąży terminowo zakończyć tę długo wyczekiwaną na mapie Polski inwestycję.

Powoli zbliża się termin zakończenia inwestycji związanej z remontem odcinka DK22 między Czarlinem a Knybawą. Po wielu długich latach oczekiwania, kierowcy będą mogli wkrótce odetchnąć z ulgą i jeździć po nowej drodze. Przypomnijmy, że pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w 2019 r. Prace na tym odcinku wznowiono dopiero w ubiegłym roku.

Na remontowanym odcinku widać już postawione sygnalizacje świetlne i podstawy do ekranów akustycznych, a w wielu miejscach pojawił się nowy asfalt.

Droga pomiędzy węzłem Czarlin a mostem przez Wisłę w Knybawie rozbudowana zostanie do klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego). Prócz nowej nawierzchni, zbudowane zostaną alejki pieszo-rowerowe, system odwodnienia i oświetlenia.

– „Prace budowlane obejmą także przebudowę obiektów mostowych, w tym wiaduktu nad linią kolejową. W ramach zadania zostaną wybudowane dwie zatoki przeznaczone do kontrolowania pojazdów przez uprawnione służby po jednej dla każdego kierunku ruchu” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - „Inwestycja ma się przyczynić do zwiększenia przepustowości oraz zwiększenia bezpieczeństwa. Rozbudowa pozytywnie wpłynie też na środowisko, bo zadanie obejmuje budowę przejść dla zwierząt wraz z ogrodzeniami naprowadzającymi oraz budowę ekranów akustycznych”.

Wszystko powinno być gotowe w październiku 2024 r., a kontrakt opiewa na 50,5 mln zł.

 

A wy, co sądzicie o prowadzonych tam pracach?

Czekamy na komentarze.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kas
kas 2 dni temu, 10:23
Grzebią się z paroma kilometrami jakby budowali nowe miasto. Oznakowania bez komentarza. Zmniejszenie drożności drogi - bo zwężono o parę metrów. Ograniczenia prędkości,zakazy wyprzedzania-czemu to ma służyć? Bezpieczeństwu czy obrzydzenia jazdy samochodem?Stawiam na to drugie. I niespodzianka dla transportowców -tj.2 wagi dla Inspekcji. To akurat popieram- może nie będą tędy jeździć bo ruch blokują.