Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

JECHAŁ PIJANY I BEZ UPRAWNIEŃ. ZATRZYMANY 23-LETNI MIESZKANIEC SZTUMU WKRÓTCE ZA SWÓJ CZYN ODPOWIE PRZED SĄDEM - 16.10.2014

JECHAŁ PIJANY I BEZ UPRAWNIEŃ. ZATRZYMANY 23-LETNI MIESZKANIEC SZTUMU WKRÓTCE ZA SWÓJ CZYN ODPOWIE PRZED SĄDEM - 16.10.2014 fot. POLICJA

Obywatelskim zatrzymaniem zakończyła się jazda 23-letniego kierowcy volkswagena. Mieszkaniec Sztumu dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwym.Dzięki właściwej obywatelskiej postawie pracownika ochrony pijany kierowca może nie doprowadził do nieszczęścia.
 
Godną naśladowania postawą wykazał się pracownik ochrony, który jechał od Gościszewa w kierunku Sztumu za osobowym volkswagenem.  Widząc, że jadący przed nim kierowca jedzie w podejrzany sposób. Zgłaszający nabrał podejrzeń, że jadący osobową jetta kierowca może być pijany. Od razu powiadomił sztumską Policję. Sam natomiast pojechał za kierowcą, który zatrzymał się dopiero przed swoim domem. Reakcja ochroniarza była natychmiastowa, wyciągnął kluczyki ze stacyjki , ujął mężczyznę, i poczekał na przyjazd patrolu.  Policjanci na miejscu przebadali kierującego volkswagenem na stan trzeźwości. 23-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo pijany kierowca nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.
 
Zatrzymany mieszkaniec Sztumu wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Sztumscy policjanci dziękują pracownikowi ochrony za postawę godną naśladowania.  Może właśnie dzięki tak szybkiej reakcji i interwencji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii. Pamiętajmy nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw.  Niepokojące mieszkańców zdarzenia można zgłaszać pod numer alarmowy 112 lub podnumer sztumskiej policji 55 267 34 00.

Źródło: KPP Sztum

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.