Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Przedszkolaki z odwiedzinami u policjantów.

  • Wydanie nr 199/2024
  • 24 czerwca 2024, 09:35
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Przedszkolaki z odwiedzinami u policjantów. fot. KPP Malbork
Komendę Powiatową Policji w Malborku odwiedziły dzieci z przedszkola Krasnal. Mali goście obejrzeli radiowozy i motocykle oraz część sprzętu używanego przez policjantów w służbie. Wszyscy mogli dowiedzieć się nie tylko jak pełnią służbę policjanci, ale także jak radzić sobie z niebezpieczeństwami, z jakimi mogą się spotkać w domu i podczas wakacyjnego wypoczynku.

Malborska komenda prowadzi wiele programów profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. W związku z wakacjami, policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego realizowali spotkania w szkołach, ale także na terenie komendy.

- „Obecna na spotkaniu dzielnicowa omówiła akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz informowała dzieci o sposobach bezpiecznego spędzania czasu wolnego, poruszania się w miejscach publicznych oraz unikania zagrożeń” - informuje st. sierż. Martyna Orzeł, Oficer Prasowy KPP w Malborku. - „W ramach spotkania dzieci mogły również obejrzeć sprzęt dostępny na wyposażeniu Policji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy i motocykle używane w codziennej służbie. Dzieci miały także okazję poznać zawód technika kryminalistyki i zobaczyć jak zabezpiecza on odbitki palców na miejscu zdarzenia. Na koniec spotkania, policjanci wręczyli przedszkolakom odblaski, omawiając, jak ważna jest widoczność pieszego na drodze”.

Zdjęcia: KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.