Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pomorskie bez smogu – za nami Dzień Otwarty.

Malbork. Pomorskie bez smogu – za nami Dzień Otwarty. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
W Starostwie Powiatowym w Malborku odbyło się wydarzenie pn. „Dzień Otwarty – Pomorskie bez smogu” zorganizowane wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spotkanie, w którym uczestniczył starosta malborski Piotr Szwedowski, odbyło się w środę, 5 czerwca. Zaproszenie skierowane było szczególnie do mieszkańców powiatu malborskiego, zobligowanych uchwałami antysmogowymi do wymiany urządzeń grzewczych na ekologiczne źródła ciepła.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządów terytorialnych, sołtysi, eksperci i doradcy energetyczni oraz pracownicy instytucji oferujących wsparcie finansowe konieczne do zrealizowania inwestycji.

- „Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wyjaśnili przyczyny i skutki uchwalenia Uchwał Antysmogowych, przypominając jednocześnie o zawartych w nich ważnych terminach, m.in. 1 września 2024 r. wskazanym dla wymiany urządzeń grzewczych pozaklasowych, w tym tzw. kopciuchów” - informuje Starostwo Powiatowe w Malborku. - „Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o dostępnych programach oferujących mieszkańcom regionu i jednostkom samorządu terytorialnego wsparcie finansowe w realizacji inwestycji: Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021- 2027, Pomorski Fundusz Antysmogowy, Czyste Powietrze i Ciepłe Mieszkanie, o czym opowiedzieli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Pomorskiego Funduszu Rozwoju oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku”.

Więcej informacji można uzyskać w ramach kampanii „Pomorskie bez smogu” na stronie internetowej powietrze.pomorskie.eu lub pisząc na adres powietrze@pomorskie.eu

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.