Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

BABA CHANEL PODCZAS INAUGURACJI ROKU KULTURALNEGO W MALBORKU – 10.10.2014

BABA CHANEL PODCZAS INAUGURACJI ROKU KULTURALNEGO W MALBORKU – 10.10.2014 fot. Robert Kaczmarkiewicz [Robert Dzierzgoń]

Inauguracja Roku Kulturalnego to zawsze okazja do prezentacji kulturalnych na najwyższym poziomie. Również w tym roku malborska publiczność nie zawiodła się, a spektakl pt. „BABA CHANEL” wystawiony przez Teatr Wybrzeże z Gdańska rozbawił licznie zebraną publiczność do łez.

Przedstawienie niosło ze sobą również ważne przesłanie. To tragikomedia o niewyczerpanym pragnieniu życia, walce o godność dla starości i o niezależnym od wieku głodzie szczęścia. 

Inauguracja Roku Kulturalnego 2014/2015 odbyła się w piątek, 10 października br. w zamkowym Karwanie. Na wstępie burmistrz Andrzej Rychłowski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Jolanta Leszczyńska podsumowali najważniejsze wydarzenia minionego roku, niezwykle bogatego w różnorodne imprezy.

Tradycją Inauguracji jest przyznanie nagród za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. W tym roku wyróżnione zostały dwie osoby, które od wielu lat swoim zaangażowaniem, pomysłowością i konsekwentną realizacją zamierzeń wzbogacają życie kulturalne miasta. Nagrody otrzymały Maria Seibert i Teresa Żelazo.

Maria Seibert od 30 lat prowadzi zespół wokalny Balbiny, który od początku istnienia odnosi sukcesy na scenie polskiej i międzynarodowej, zdobywając wiele nagród. Przez 14 lat współpracowała z TVP w programie „Od przedszkola do Opola”, a wraz ze swoimi podopiecznymi brała udział w niemal wszystkich telewizyjnych programach muzycznych. Ostatnie wielkie osiągnięcie to pierwsze miejsce dla "Balbin" i "Balbinek" w VII Światowym Festiwalu ,,Orfeo in Italia 2014” w Lido di Jesolo we Włoszech, gdzie oba zespoły zdobyły w nagrodę nominację na Międzynarodowy Festiwal w Hiszpanii, który odbędzie się w marcu 2015 r.

Teresa Żelazo 10 lat temu założyła Uniwersytet Trzeciego Wieku. W ramach tej działalności proponuje zajęcia edukacyjne, artystyczne i rehabilitacyjne dla seniorów. Wyjazdy i spotkania studyjne z innymi UTW są okazją do zawierania nowych znajomości z grupami osób starszych w innych miastach. Oferta wciąż jest poszerzana o kolejne zajęcia, co pozwala aktywizować malborskich seniorów. Jest inicjatorką powołania Rady Seniorów przy Urzędzie Miasta Malborka. Podjęła się również wolontariatu na rzecz osób starszych w Domu Pomocy Społecznej w Malborku. Rok 2014 to jubileusz 10-lecia malborskiego UTW.  Przy tej okazji seniorzy posadzili symboliczny ,,dąb szypułkowy'' w Parku Miejskim.  

Źródło: 82-200.pl

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.