Wydanie nr 116/2024, Czwartek 25.04.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rolnicy ponownie zablokują Malbork.

Rolnicy ponownie zablokują Malbork. fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Organizatorzy Protestu Rolników z Powiatu Malborskiego informują, że w środę po raz kolejny kolumna ciągników i pojazdów rolniczych zablokuje ulice Malborka. Rolnicy chcą tym samym zwrócić uwagę mieszkańców na problemy rolników z naszego regionu, którzy przyłączyli się do protestów organizowanych w całej Polsce i Unii Europejskiej.

Rolnicy, którzy od dłuższego czasu protestują, sprzeciwiają się polityce rolnej Unii Europejskiej i niekontrolowanemu importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy i państw spoza Unii Europejskiej. Choć nowy rząd próbuje wypracować z protestującymi rolnikami kompromis i szuka porozumienia, ci wydają się nieugięci w swoich postulatach. Kolejne rozmowy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

W najbliższą środę, 20 marca po raz kolejny na ulice naszych miast i miasteczek wyjadą rolnicy, którzy przez kilka godzin będą protestować i blokować drogi. Na ulicach Malborka związane z tym utrudnienia potrwają w godz. 9:00-16:30.

Organizatorami protestu Rolników Powiatu Malborskiego są: Dariusz Leszczyński, Bartosz Nowak, Leszek Sroka i Stanisław Szpura, którzy podkreślają, że protest „nie jest organizowany pod żadnym szyldem partii politycznej ani związku zawodowego”. Organizatorzy zapraszają rolników z powiatu malborskiego do wspólnego protestu.

- „Prosimy, aby każda osoba, która przybędzie na protest, miała ze sobą żółtą kamizelkę odblaskową. Zachęcamy, aby przy ciągnikach były przyczepione flagi Polski oraz transparenty protestacyjne „bez wulgaryzmów” oraz prowokacyjnych haseł. Jednocześnie prosimy i przypominamy, że protest jest ponad podziałami politycznymi i związkowymi. I prosimy, aby flagi, banery polityczne i związkowe zostawić w domu, ponieważ jest to protest Rolników z Powiatu Malborskiego” - informują organizatorzy.

Rozpoczęcie zgromadzenia planowane jest o godz. 9:00 na parkingu betonowym przy ul. Wałowej. O godz. 10:00 planowany jest przejazd trasą: ul. Wałowa, Most im. rotmistrza Pileckiego, Aleja Rodła, Aleja Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Chopina i powrót na Aleję Rodła. Drugi przejazd tą samą trasą, jednak rolnicy zawracać będą na Rondzie Lotników Polskich i ustawią swoje pojazdy na prawym pasie ruchu przed mostem im. rotmistrza Pileckiego (zaczynając od Baszty). Protest będzie miał formę powolnego przejazdu ciągników rolniczych ulicami miasta (w kierunku Elbląga lewym pasem ruchu, w kierunku Tczewa prawym pasem ruchu).

W godz. 13:00-15:30 planowana jest pikieta na Placu Jagiellończyka przy fontannie i spotkanie z mieszkańcami (ulotki, promowanie polskiej żywności, przedstawienie postulatów, poczęstunek: jabłka, grochówka itp.).

O godz. 15:00 przedstawiciele protestujących rolników będą chcieli przekazać Staroście Malborskiemu petycję.

- „Niektóre postulaty rolników: STOP niekontrolowanemu importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy i państw spoza Unii Europejskiej, STOP zielonemu ładowi i absurdalnym wymogom w produkcji rolnej w Unii Europejskiej. Żądamy natychmiastowych inwestycji w infrastrukturę portów morskich” - informują organizatorzy protestu.

 


 

W związku z powyższym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicach, na których planowane jest zgromadzenie oraz prowadzących w ich rejon.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Andrzej
Andrzej 20.03.2024, 16:19
Protestują też za Waszą przyszłość,tylko Wy tego jeszcze nie rozumiecie.Ale zrozumiecie.
Kowalski
Kowalski 20.03.2024, 21:11 (odpowiedź do Andrzej)
To chyba Dudus pisał a Kaczyński mu dyktował
Mal
Mal 20.03.2024, 16:31 (odpowiedź do Andrzej)
Chyba cię po.....
pol
pol 20.03.2024, 14:47
Poprzewracało się w dupach .
Od Uni brać to TAK , z Unią współpracować to NIE.
Mojej firmie unia nic nie daje , rolnik tylko dać , dać .
Za wjazd na autostradę , wypasionym ciągnikiem - kara zgodnie z prawem.
Palenie opon , kara za zanieczyszczanie środowiska .
Rozbisurmaniło się to chłopstwo.
KOWALSKI
KOWALSKI 20.03.2024, 10:48
WYPIE****** DO WARSZAWY !!!! CO ZWYKŁY KOWALSKI JEST WINNY ZA ZIELONY ŁAD. WKURWIAJĄ UCHO NIE DAJĄ PRACOWAĆ NIECH ZWYKŁY KOWALSKI JEDZIE IM POLA BLOKOWAĆ JAK BĘDĄ MIELI SEZON.
Alth
Alth 19.03.2024, 19:45
Jak im tak źle niech oddadzą to co dostali przez te wszystkie lata z UE. Co do grosza i wtedy dopiero niech płaczą. A jak nie to za robotę się brać a nie utrudniać życie innym.
mnt
mnt 18.03.2024, 12:26
Drogi mają być drożne.Od zapewnienia drożności jest Policja, utrzymująca się między innymi z moich podatków. Ja nie mam czasu na strajkowanie ani nadkładanie kilometrów. Chcę normalnego przejazdu a jakimi środkami mnie nie interesuje.
A rolnicy pod Sejm, siedzibę Rządu a nie odgrywać się na zwykłych ludziach.
zbijan1
zbijan1 18.03.2024, 10:39
Jeżeli przyjadą wypasionymi ciągnikami pijani to mogą je stracić-prawo się zmieniło...
telewidz
telewidz 18.03.2024, 10:20
Po wyborach skończą się protesty. Nazwiska mówią same za siebie. Jedna wielka kampania wyborcza. Zielony ład wycofany, zatrzymają zboże a zostaną z mlekiem
i zaś problem. Pamiętajcie że kij ma dwa końce.
buśka
buśka 17.03.2024, 15:57
Protestujmy przeciw spowiedzi, dokąd pozwolimy maltretować nasze dzieci i siebie samych. STOP PRZEMOCY PSYCHICZNEJ. Przyłączmy się z tym postulatem do rolników.
Jan
Jan 17.03.2024, 14:09
Zanim zablokują miasto pójdą do proboszcza poświęcić traktory , to jest protest polityczny !!!! chcą powrotu pis-u . Jedzcie na wieś do tych bambrów zobaczyć ich chaty i tą biedę. Oni myślą że ludziom z miasta manna z nieba leci .
Zwykły podatnik
Zwykły podatnik 18.03.2024, 07:43 (odpowiedź do Jan)
Dokładnie chcą protestować niech jadą do Warszawy a nie utrudniają dojazd lub powrót z pracy ludziom którzy nie mają wpływu na ceny nawozów my również płacimy podatki jeśli jedziemy na CPN to nie mamy ulg.......