Wydanie nr 106/2024, Poniedziałek 15.04.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Wiktoryn, Olimpia, Modest, Abel, Wszegniew, Anastazja, Tytus, Potencjana, Potencjanna, Sylwester, Sylwestra, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sukces malborskich uczniów podczas półfinałów wojewódzkich w szachach drużynowych.

Sukces malborskich uczniów podczas półfinałów wojewódzkich w szachach… fot. Mariusz Dudek, SP6 Malbork
W Prabutach rozegrane zostały półfinały wojewódzkie w szachach drużynowych. Malbork reprezentowały trzy reprezentacje.

W czwartek, 26 października w Centrum Kultury i Sportu w Prabutach zostały rozegrane półfinały wojewódzkie w szachach drużynowych. W zawodach uczestniczyły trzy reprezentacje z Malborka. W ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej startowały drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 6, a w Licealiadzie reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego.

- „Nasza najmłodsza drużyna zmierzyła się tylko z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie i w walce o wszystko udało się nam zremisować. Jednak przegrana na pierwszym stole dała awans do finału wojewódzkiego drużynie z Kwidzyna. Uznajemy wyższość przeciwniczek i przeciwnika (drużyna kwidzyńska składała się z aż trzech dziewcząt, co należy do rzadkości) i gratulujemy wygranej” - mówi Mariusz Dudek, opiekun kółka szachowego w SP 6 w Malborku. - „W starszej kategorii wiekowej, obejmującej klasy VII i VIII, nasi reprezentanci w pierwszym spotkaniu gładko (0:4) pokonali drużynę z Mikołajek Pomorskich. W kolejnej rundzie role się dramatycznie odwróciły i malborska drużyna przegrała również 4:0, tym razem z mistrzami województwa - reprezentacją SP 2 w Prabutach”.

Zacięte boje toczyły się również na stołach reprezentacji licealnych, w których wystąpiły drużyny z Malborka, Starego Targu, Sztumu i Kwidzyna. Malborskie reprezentacje były bardzo blisko awansu, jednak ostatecznie zajęły II miejsca.

- „Ogromne brawa należą się: Karmelicie Magierze, Savannie Gorjainow, Natanowi i Igorowi Komasarom, Kacprowi Licznerskiemu, Igorowi Filipczakowi, Karolowi Pidkowi i Gabrielowi Filutowi ze Szkoły Podstawowej nr 6, Patrycji Szklarczyk, Wiktorii Tomczyk, Julii Gałązce i Szymonowi Owczarkowi oraz rezerwowym: Kornelii Szczepańskiej i Stanisławowi Serkowskiemu z I Liceum Ogólnokształcącego” - dodaje Mariusz Dudek. - „Brawa dla pani Ewy Statkiewicz – nauczycielki w-f z I LO, za tak wspaniałą drużynę”.

Opiekun kółka szachowego zachęca do grania w szachy.

- „Jest to nie tylko gra, ale nauka pamięci, wyobraźni i kształtowania charakterów” - podsumowuje.

 

 

 

Zdjęcia: Mariusz Dudek, SP6 Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.