Wydanie nr 109/2024, Czwartek 18.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara

BENIAMINEK SPRAWIŁ PROBLEMY MALBORSKIM SZCZYPIORNISTOM. POLSKI CUKIER POMEZANIA MALBORK - MKS BRODNICA 31:25 (15:13) - 13.09.201

Niezbyt dobrze spisali się malborscy szczypiorniści w pierwszym spotkaniu I ligi piłki ręcznej. Beniaminek, MKS Henri Lloyd Brodnica, sprawił im nielada wyzwanie i bezlitośnie wykorzystywał sporo błędów Polskiego Cukru, zarówno w obronie jak i w ataku. Pomezania zdołała ostatecznie się przełamać i zwyciężyła 31:25 (15:13).

Przez długą, czteromiesięczną przerwę od I ligi piłki ręcznej, nastąpiło sporo zmian personalnych w malborskiej drużynie. Jedną z nich kibice zgromadzeni w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku oglądali nadzwyczaj przyjemnie. Mowa o Michale Potocznym, który swoj ligowy debiut, zdecydowanie może zaliczyć udanych. Nie tylko dobrze rozgrywał piłką w środku, ale zdobył także sześć bramek.

Pierwsza połowa, a raczej jej pierwsze 25 minut, należała do gości. Konsekwentnie wykorzystywali błędy w ataku i luki w obronie gospodarzy, wychodząc w pewnym momencie na prowadzenie 12:9. Te jednak zmalało, gdy Polski Cukier niesiony na skrzydłach dopingu kibiców, zdołał przed końcem pierwszej połowy zdobyć kilka bramek i prowadzić 15:13.

Na samym początku pierwszej połowy, pierwszą bramkę rzucił Maciej Suwisz, wychowanek klubu z Brodnicy, jednak jego następne kilka rzutów, potwierdziło brak formy na ten mecz i zszedł z boiska za Tomasza Maluchnika, który, jak stwierdził w wywiadzie sam Igor Stankiewicz, podołał wyzwaniu.

Drugą połowę lepiej zaczęli zawodnicy Pomezanii i przewagi swojej już do końca spotkania nie oddali. Przez ostatnie 20 minut meczu ustrzegali się także od podobnych błędów w obronie jak w pierwszej połowie, można jednak mieć kilka zastrzeżeń do gry w ofensywie, bowiem wynik mógł wyglądać o wiele bardziej okazale. Koniec końców, druga połowa zakończyła się wynikiem 31:25, dzięki czemu Polski Cukier zdobył swoje pierwsze 2 punkty w nowym sezonie.

Nie można nie wspomnieć o cichym bohaterze meczu. Mowa o Przemku Kądzieli, który zmieniając brata, Radosława, wniósł bardzo wiele do gry w obronie. Zaliczył sporo interwencji, prawdopodobnie dzięki którym, Pomezania zdołała wygrać ten mecz.

Za tydzień Polski Cukier ponownie na swojej hali, podejmie Kar-Do Spójnię Gdynia.

Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Henri Lloyd Brodnica 31:25 (15:13)