Wydanie nr 52/2024, Środa 21.02.2024
imieniny: pokaż (3 imiona)Eleonora, Piotr, Gumbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Sesja Rady Powiatu - oglądaj na żywo.

Malbork. Sesja Rady Powiatu - oglądaj na żywo. fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Zwołana na czwartek, 28 września XLVIII sesja Rady Powiatu Malborskiego odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Malborku o godz. 14.00. Jednym z punktów będzie ślubowanie nowego radnego, który zajmie miejsce po zmarłym w lipcu Przemysławie Wądołowskim.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad sesji.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Postanowienie Nr 81/2023 Komisarza Wyborczego w Gdańsku II z dnia 1 września 2023 r. w sprawie obsadzenia mandatu radnego Rady Powiatu Malborskiego.

3a. złożenie ślubowania

4. Przyjęcie porządku obrad.

5. Przyjęcie Protokołu z XLV sesji Rady Powiatu Malborskiego, Protokołu z XLVI nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Malborskiego oraz protokołu z XLVII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Malborskiego.

6. Informacja z międzysesyjnej pracy Zarządu Powiatu.

7. Interpelacje i zapytania.

8. Analiza oświadczeń majątkowych złożonych za 2022 rok.

8a. członków Zarządu Powiatu, sekretarza powiatu, skarbnika powiatu, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu starosty

8b. radnych Rady Powiatu Malborskiego

9. Sprawozdanie z działań podejmowanych na terenie Nadzoru Wodnego w Nowym Dworze Gdańskim na obszarach powiatów nowodworskiego i malborskiego za rok 2022.

10. Sprawozdanie z działań podejmowanych na terenie Nadzoru Wodnego w Malborku na obszarach powiatów nowodworskiego, malborskiego, elbląskiego, sztumskiego za rok 2022.

11. Sprawozdanie z działań podejmowanych na terenie Nadzoru Wodnego w Elblągu na obszarach powiatów: elbląskiego, malborskiego, sztumskiego, ostródzkiego, nowodworskiego, iławskiego, kwidzyńskiego i braniewskiego za rok 2022.

12. Sprawozdanie z działań podejmowanych na terenie Nadzoru Wodnego w Tczewie na obszarach powiatów: tczewskiego, świeckiego, gdańskiego, m. Gdańsk, kwidzyńskiego, sztumskiego, malborskiego, nowodworskiego, starogardzkiego za rok 2022.

13. Informacja o naborze do szkół ponadpodstawowych oraz placówek kształcenia specjalnego i praktycznej nauki zawodu - rok szkolny 2023-2024.

14. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie udzielenia dotacji celowych w roku 2023 na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze powiatu malborskiego.

15. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie uchwalenia „Rocznego programu współpracy Powiatu Malborskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2024”.

16. Podjęcie uchwał rady powiatu zmieniającej uchwałę Nr II/13/2018 Rady Powiatu Malborskiego z dnia 28 listopada 2018 roku w sprawie powołania składów osobowych Komisji Stałych Rady Powiatu Malborskiego.

17. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdów z dróg powiatu malborskiego i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu z drogi obowiązujących w 2024 r.

18. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie ustalenia opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających obowiązujących w 2024 r.

19. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie utworzenia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku.

20. Podjęcie uchwały rady powiatu zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych na poszczególne zadania w 2023 roku.

21. Podjęcie uchwały rady powiatu o zmianie uchwały Nr XL/314/2022 Rady Powiatu Malborskiego z dnia 14 grudnia 2022 roku w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Malborskiego na 2023 rok.

22. Podjęcie uchwały rady powiatu w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Malborskiego na lata 2023-2033.

23. Informacja Przewodniczącego o złożonych interpelacjach, zapytaniach radnych i udzielonych odpowiedziach oraz wniesionych skargach, wnioskach i petycjach.

24. Wolne wnioski i oświadczenia.

25. Zamknięcie obrad XLVIII sesji Rady Powiatu Malborskiego.

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.