Wydanie nr 206/2024, Środa 24.07.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Interpelacje w sprawach bezpieczeństwa.

Malbork. Interpelacje w sprawach bezpieczeństwa. fot. archiwum TvMalbork.pl
Dwie kwestie dotyczące bezpieczeństwa były wynikiem moich obserwacji oraz zgłoszeń mieszkańców. Postanowiłem o nich poinformować Burmistrza. Napisałem interpelacje wskazując na dwa miejsca. Poniżej moje interpelacje i odpowiedzi. Treść pierwszej interpelacji była następująca: „Szanowny Panie Burmistrzu! Z informacji jakie uzyskałem od mieszkańców miasta oraz z własnych obserwacji chciałbym zgłosić, że przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Nowowiejskiego w Malborku po wznowieniu tam ruchu samochodowego jest niewidoczne dla użytkowników aut skręcających w ul. Nowowiejskiego. Znak poziomy (pasy) jest mocno wytarty, do tego często zasłonięty przez śnieg lub błoto, będące konsekwencją przeprowadzonego tam remontu ulicy. Znak pionowy jest tylko od strony wyjeżdzających z ul. Nowowiejskiego. W związku z powyższym zwracam się z pytaniem czy istnieje możliwość zwiększenia bezpieczeństwa na tym przejściu dla pieszych?”
Odpowiedź była następująca: „Szanowny Panie Radny, nawiązując do Pana interpelacji złożonych 9 lutego 2023 r. na LVIII sesji Rady Miasta Malborka w sprawach złego i niewidocznego oznakowania przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego/Nowowiejskiego informuję, że rzecz tę przekazaliśmy wykonawcy remontu drogi, który na mocy protokołu przekazania terenu budowy jest za to odpowiedzialny. Będziemy też nalegać na firmę, aby „zebra” wraz z jej oznakowaniem pionowymi znakami drogowymi została jak najszybciej odtworzona.”
Treść drugiej interpelacji brzmiała: „Szanowny Panie Burmistrzu! Z informacji jakie uzyskałem od mieszkańców miasta oraz z własnych obserwacji chciałbym zgłosić miejsce priorytetowe w temacie odśnieżania. Jest to zaułek ul. Sienkiewicza w Malborku. Teren ten jest mocno zabudowany, więc topnienie śniegu i lodu jest tam dłuższe. Tym samym poruszanie się po ulicy zaśnieżonej lub oblodzonej jest bardziej niebezpieczne.(…)”
Odpowiedź była następująca: „Szanowny Panie Radny, nawiązując do Pana interpelacji złożonych 9 lutego 2023 r. na LVIII sesji Rady Miasta Malborka w sprawach odśnieżania „zaułku ul. Sienkiewicza” (dr. wew. przy budynkach nr 58-56) informuję, że odcinek tej drogi jest ujęty w wykazie ulic miasta do wykonywania takich zabiegów. Niemniej może się zdarzyć, że częstotliwość odśnieżania jest niezadawalająca. Dlatego zwróciliśmy uwagę spółce ZGKiM na częstsze kierowanie tam sprzętu odśnieżającego. Nadmieniamy ponadto, że część drogi zaznaczonej na Pana mapce - od skrzyżowania przy ul. Sienkiewicza 56e w kierunku wschodnim - nie jest w zarządzie Miasta, lecz MSM.”
Miejmy nadzieję, że w tym roku odśnieżanie już nie będzie potrzebne.
Adam Ilarz – RAJCA miejski
PS. Źródła jakie wykorzystałem:
1) Interpelacja radnego Adama Ilarz z dnia 09.02.2023 r.,
2) Interpelacja radnego Adama Ilarz z dnia 09.02.2023 r.,
3) Odpowiedź na interpelację radnego Adama Ilarz z dnia 15.02.2023 r..
 
 
Adam Ilarz – RAJCA miejski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.