Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

POŻAR STERTY SŁOMY W LISEWIE MALBORSKIM. WEEKENDOWY RAPORT SŁUŻB MUNDUROWYCH – 18.08.2014

POŻAR STERTY SŁOMY W LISEWIE MALBORSKIM. WEEKENDOWY RAPORT SŁUŻB MUNDUROWYCH – 18.08.2014 fot. Robert Kaczmarkiewicz [Robert Dzierzgoń]

W imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielił nam Janusz Leszczewski, Oficer Prasowy KP PSP Malbork.

W imieniu Komendy Powiatowej Policji w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielił nam Stanisław Stahn, KPP Malbork.

W imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie informacji odnośnie minionego weekendu udzielił nam Rajmund Kowszewicz, Oficer Prasowy KP PSP Sztum.

Dnia 11 sierpnia br. o godz. 12.06 do powiatowego stanowiska kierowania w Sztumie wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w miejscowości Koniedzwałd. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Sztum oraz policję i zespół ratownictwa medycznego. Z treści zgłoszenia wynikało że na drodze krajowej 55 w Koniecwałdzie doszło do kolizji dwóch aut. Samochód ciężarowy podczas wykonywania manewru wyprzedzania zjechał na lewy pas znajdując się na torze kolizyjnym z jadącym z przeciwka samochodem osobowym. Kierowca samochodu ciężarowego gwałtownie odbił w prawo uderzając w tył pojazdu dostawczego przewożącego butle 11kg. z gazem Propan - Butan ( łącznie 96 sztuk z czego 10 butli było pustych ) Kierowca sam. dostawczego wyszedł z auta i zaczął sam zbierać butle rozsypane na drodze ( nie potrafił podać ilości butli które znajdowały się na drodze). W chwili dojazdu pierwszego zastępu wszystkie butle z gazem Propan - Butan znajdowały się w pozycji stojącej na pace pojazdu przystosowanego do przewozu butli. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.