Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DZIAŁANIA BEZPIECZNY PIĄTEK NA DROGACH POWIATU SZTUMSKIEGO – 08.08.2014

DZIAŁANIA BEZPIECZNY PIĄTEK NA DROGACH POWIATU SZTUMSKIEGO – 08.08.2014 fot. zatrzymaj się i żyj.

Dziś na terenie powiatu sztumskiego odbędą się działania „Bezpieczny piąte zatrzymaj się i żyj”. Policjanci  wspólnie z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na przejazdach kolejowych będą edukowali pieszych i zmotoryzowanych aby zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.


„Bezpieczny piątek-zatrzymaj się i żyj” to hasło kampanii Polskich Linii Kolejowych mającej uwagę zwrócić na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest edukacja pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, zmierzając do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych.  Policjanci wspólnie z pracownikami kolei i funkcjonariuszami SOK będą przeprowadzali w okolicach przejazdów kolejowych działania prewencyjno- kontrolne. Mundurowi będą zwracali uwagę w szczególności na nierespektowanie znaku „STOP”, przejeżdżaniu czerwonym świetle, objeżdżaniu opuszczonych  półzapór.


Prowadzona akcja ma uzmysłowić kierowcom , że od ich zachowania zależy nie tylko Zycie i zdrowie pasażerów, czy tez ich samych, ale też bezpieczeństwo osób podróżujących pociągami. Wypadki na przejazdach maja zwykle tragiczny wymiar i dlatego warto zwolnic, zatrzymać się, poczekać na podniesione zapory czy też upewnić się, że torowisko jest puste.
 

Źródło KPP Sztum

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.