Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

23 ZASTĘPY GASIŁY POŻAR LASU W GOŚCISZEWIE. WEEKENDOWY RAPORT SŁUŻB MUNDUROWYCH – 04.08.2014

23 ZASTĘPY GASIŁY POŻAR LASU W GOŚCISZEWIE. WEEKENDOWY RAPORT SŁUŻB MUNDUROWYCH – 04.08.2014 fot. Robert Kaczmarkiewicz [Robert Dzierzgoń] / OSP Postolin

W imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielił nam Daniel Mendak, Dowódca JRG Malbork.

W imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie informacji odnośnie minionego weekendu udzielił nam Wojciech Frąckowiak KP PSP Sztum.

Dnia 3 sierpnia o godz. 14.14 do powiatowego stanowiska kierowania w Sztumie wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu ok 13ha w bezpośrednim położeniu lasu. Działania straży polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu przez zastęp OSP Postolin. Dojazd zastępów z JRG w Malbork  oraz Sztum. Pomimo prowadzonych działań ogień przemieścił się w obręb lasu w wyniku czego spłonęło ok. 1.5 ha poszycia leśnego oraz pojedyncze drzewa. Działania znacznie utrudnione przez okresowo silnie wiejący wiatr.  Działania  polegały na  wprowadzeniu prądów wody w głąb lasu z wykorzystaniem sprzętu ODO. Ugaszenie ścierniska przez zastępy oddelegowane do działań. Sukcesywne przelewanie ściółki leśnej oraz ograniczanie pożaru z użyciem podręcznego sprzętu (łopaty, tłumice).Dowożenie wody z punktów czerpania zorganizowanych w Gościszewie. Dojazd pracowników z nadleśnictwa Kwidzyn wraz ze sprzętem do pracy w lesie - dwa ciągniki z pługami. Oboranie ściółki leśnej. Lokalizacja pożaru. Wycięcie pojedynczych nadpalonych drzew przez pracowników leśnictwa. Sukcesywne wycofanie jednostek z działań. Przekazanie pogorzelisk właścicielom. Pozostawienie na miejscu zdarzenia OSP Bukowo w celu dozoru pogorzeliska - dozór przez wyznaczone jednostki będzie prowadzony przez noc. W akcji gaśniczej brały udział 23 zastępy straży pożarnej z terenu powiatu Malborskiego i Sztumskiego. Straty oszacowano na ok. 75 000 zł.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.