Wydanie nr 276/2023, Wtorek 3.10.2023
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Wyjazd z placu Słowiańskiego.

Malbork. Wyjazd z placu Słowiańskiego. fot. Google Maps / Malbork. Wyjazd z placu Słowiańskiego.
O zmianę oznakowania poziomego interpelował na sesji Rady Miasta Malborka w dniu 08.09.2022 r. radny Jacek Markowski. Dokładnie chodziło o „namalowanie pasów lewo i prawo skrętów na ulicy Słowackiego.” (zaczerpnięte z wyciągu z protokołu z Sesji RMM). Sprawdźmy z jakimi efektami?
Burmistrz Miasta Malborka zgodnie z kompetencjami wystąpił w tej sprawie do GDDKiA O/Gdańsk. Gdy nadeszła odpowiedź przekazał ją radnemu. „Szanowny Panie Przewodniczący, nawiązując do mojego pisma z 19 września 2022 r. informuję, że w przedmiocie sprawy - wykonanie (wymalowanie) oznakowania poziomego jezdni na wyjeździe z pl. Słowiańskiego na dk nr 55 - otrzymaliśmy odpowiedź GDDKiA w Gdańsku - pismo z 4.10.br., znak O.Gd.Z- 2.4071.3.2022.mc, i którego kserokopię Panu przekazuję.”
Oto treść pisma z GDDKiA O/Gdańsk: „W odpowiedzi na pismo DK.7234.70.2022.PM z dnia 23 września 2022 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku uprzejmie informuje, że wniosek dotyczący wyznaczenia pasów ruchu liniami segregacyjnymi P-lb/P-ld na wlocie podporządkowanym skrzyżowania drogi krajowej nr 55 z PI. Słowiańskim w miejscowości Malbork opiniuje negatywnie.
 
Należy zauważyć, że zgodnie z punktem 2.2.1.2. i 2.2.1.4. Załącznika nr 2 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz.U. 2019 poz. 2311) znak P-lb „linia pojedyncza przerywana - krótka" stosuje się do wyznaczenia pasów ruchu pomiędzy skrzyżowaniami, natomiast znak P-ld „linia pojedyncza przerywana - prowadząca wąska" stosuje się do oddzielenia pasów ruchu w tym samym kierunku na skrzyżowaniach wzdłuż dróg z pierwszeństwem. Wyznaczenie pasów ruchu omawianymi liniami we wskazanej lokalizacji byłoby zatem niezgodne z przytoczonymi przepisami.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z obecnie obowiązującą organizacją ruchu na przedmiotowym skrzyżowaniu PI. Słowiański jest drogą jednokierunkową. Zajmowanie przez pojazdy właściwej pozycji na jezdni o ruchu jednokierunkowym określa art. 22 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 2022 r. poz. 988), zgodnie z którym kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się do prawej krawędzi jezdni - jeżeli zamierza skręcić w prawo lub do lewej jej krawędzi - jeżeli zamierza skręcić w lewo.” Odpowiedź podpisał Karol Markowski Zastępca Dyrektora Oddziału.
Adam Ilarz – RAJCA miejski
PS. Źródła jakie wykorzystałem:
1) Interpelacja radnego Jacka Markowskiego z dnia 08.09.2022 r.,
2) Odpowiedź na interpelację radnego Jacka Markowskiego z dnia 07.10.2022 r..
 
 
Adam Ilarz – RAJCA miejski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.