Wydanie nr 91/2023, Sobota 1.04.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Hugo, Zbigniew, Grażyna, Meliton, Teodora, Katarzyna, Tolisław, Jakubina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Złote dziewczyny z Malborka.

MAL WOPR. Złote dziewczyny z Malborka. fot. MAL WOPR Malbork
Z trzema złotymi i trzema srebrnymi medalami wrócili z Zimowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Pływaniu zawodnicy MAL WOPR Malbork. Wszystkie medale zdobyły najstarsze i najbardziej doświadczone pływaczki, juniorki 17-letnie Nadia Walentynowicz i Liliana Szpaczyńska.

Nadia Walentynowicz jest zawodniczką Kadry Narodowej, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski. W Mistrzostwach Województwa, które odbyły się w sobotę i niedzielę, 19 i 20 listopada br. w Gdyni, formą błysnęła też najlepsza malborska żabkarka Liliana Szpaczyńska.

- „Lila, która także jest złotą i srebrną medalistką Mistrzostw Polski sprzed 3 lat, w gdyńskich mistrzostwach nie miała sobie równych na 100 i 200m w swoim koronnym stylu klasycznym. W sprinterskim wyścigu na 50m w tym stylu musiała co prawda uznać wyższość utytułowanej pływaczki ze Słupska, ale nasza zawodniczka doskonały występ w Gdyni zapamięta z pewnością na długo. Jej koleżanka klubowa, Nadia Walentynowicz także trzykrotnie stawała na słupkach startowych i także trzykrotnie plasowała się w nich na miejscach medalowych. Dość nietypowo dla siebie wystartowała w Gdyni na 200m stylem zmiennym, w którym uzyskując nowy rekord życiowy wynoszący od teraz 2:22,70, zdobyła złoty medal. Do swojego dorobku dorzuciła dwa srebrne medale już w swoich koronnych konkurencjach, czyli na 50 i 200m stylem grzbietowym. W wyścigu na 50m zaliczyła przy okazji nowy rekord życiowy (29,77) - informuje Iwona ciecholewska z MAL WOPR Malbork. 

Do fantastycznego poziomu malborskich zawodniczek dołączył także młodszy brat Liliany, Sławomir Szpaczyński, który startował w mistrzostwach aż sześciokrotnie i sześciokrotnie wywalczył w swoich startach nowe rekordy życiowe.

Wyniki Sławka są bardzo imponujące, dwukrotnie zanotował ponad 400pkt FINA, z każdego dotychczasowego rekordu życiowego „urywał” pokaźna liczbę sekund. Formuła zawodów łączyła jednakże w klasyfikacji aż trzy roczniki, czternastoletni Sławomir był wśród nich najmłodszy, toteż o medal było niezwykle trudno. Cieszy jednak doskonała dyspozycja naszego wszechstronnego pływaka, który w Gdyni pływał stylem dowolnym, motylkowym, ale i zmiennym - dodaje Iwona Ciecholewska.

Takim samym zestawem stylów pływackich i pokazem wszechstronności popisał się na gdyńskich mistrzostwach dwunastoletni Kacper Patoka. Kacper startował dokładnie w tych samych konkurencjach co Sławek, zaliczając trzy nowe rekordy życiowe i doskonałe lokaty w łączonej klasyfikacji ze starszym rocznikiem. Trzykrotnie był piąty, a także szósty, siódmy i ósmy.

- „Warto podkreślić, że gdyby klasyfikacja prowadzona byłaby tylko w kategorii 12-latków, Kacper przywiózłby z Gdyni cztery srebrne i jeden brązowy medal. Wyśmienicie spisał się na mistrzostwach województwa jeden z najmłodszych stażem nabytków MAL WOPR. Doskonały triathlonista „ze stajni” Marcina Waniewskiego, Emil Ziniewicz doskonali umiejętności pływackie właśnie w MAL WOPR, a o jego postępach pływackich niech świadczy fakt, że w Gdyni zanotował pięć nowych życiówek we wszystkich swoich startach. Dwukrotnie otarł się o podium w konkurencjach 100m stylem motylkowym i 400m stylem dowolnym, zajmując w nich czwarte miejsce. Piąty był na 100 i 200m stylem dowolnym, którym pływa w zawodach triathlonowych. Dodajmy, że siedemnastoletni Emil był klasyfikowany razem z osiemnastolatkami, co tylko podnosi wartość jego wyników- opowiada Iwona Ciecholewska.

Z gdyńskich mistrzostw żaden z malborskich pływaków nie wyjechał bez rekordu życiowego. Po trzy nowe „życiówki” zaliczyli Dawid Patoka oraz Jan Pindel, zaś dwa nowe najlepsze rezultaty zanotowali Anna Czerwińska, Karolina Kwitnewska oraz Cyprian Piróg.

W Zimowych Mistrzostwach Województwa w Pływaniu wzięło udział blisko 300 zawodników z 23 klubów. W tym gronie MAL WOPR Malbork uplasował się na 7 pozycji w klasyfikacji medalowej. Dwudniowe zawody z pewnością można zaliczyć do wyjątkowo udanych dla malborskiego klubu.

- „Nie można oczywiście zapomnieć o fantastycznych rodzicach naszych zawodników, na których jak zawsze można liczyć i którym serdecznie dziękujemy- podsumowała Iwona Ciecholewska.

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.