Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Walka o ławki.

W zeszłym roku zgłaszałem kilka interpelacji dotyczących odmalowania lub remontu ławek. Większość z nich została uwzględniona i przyniosła efekt w postaci odnowionych miejsc do siedzenia w krajobrazie naszego miasta. Nieliczne wyjątki zostały zostawione na rok obecny. Do nich w swojej interpelacji chciałem wrócić.
I wróciłem. Moja interpelacja brzmiała następująco: „Szanowny Panie Burmistrzu! W związku z medialnymi informacjami o planowanych lub rozpoczętych już remontach ławek proszę o dopisanie do listy następujących miejsc z ławkami, które wymagają odmalowania lub uzupełnienia:
1) Ławki przy ulicy Mickiewicza od ulicy Konopnickiej do al. Rodła,
2) Ławka przy Powiatowym Urzędzie Pracy przy remontowanym parkingu,
3) Ławka przy ul. Konopnickiej przy wyjeździe z ulicy Kraszewskiego. „
Odpowiedź, którą otrzymałem lekko mnie zaskoczyła: „W odpowiedzi na Pana pytanie zgłoszone w formie interpelacji na XLVI sesji Rady Miasta Malborka z dnia 20 maja 2022 r., w sprawie „renowacji ławek na ulicy Mickiewicza, Konopnickiej i przed Urzędem Pracy” Burmistrz Miasta Malborka informuje, że w kwietniu 2022 roku zlecił naprawę ławek w ścisłym centrum miasta: na ul. Kościuszki, Piłsudskiego, Piastowskiej, Mickiewicza, Placu Wolności przy Skwerze Żołnierzy Wyklętych, oraz w Parku Północnym. Ze względu na wykorzystanie środków na ten cel w roku bieżącym, zaplanujemy ich remont w roku następnym.”. Brak zgody na remont dwóch maleńkich ławeczek. Trudno mi było w to uwierzyć.
 
Nie traciłem jednak nadziei. Moja kolejna interpelacja brzmiała następująco: „Szanowny Panie Burmistrzu! Dziękując za remont i odmalowanie kilku ławek zgłaszanych w poprzedniej interpelacji, ponawiam prośbę o dwie następujące ławki wymagające remontu/odmalowania:
1) Ławka przy Powiatowym Urzędzie Pracy przy wyremontowanym parkingu,
2) Ławka przy ul. Konopnickiej przy wyjeździe z ulicy Kraszewskiego.
oraz zgłaszam konieczność remontu/odmalowania:
1) ławek w parku kieszonkowym na Osiedlu Południe.”
Odpowiedź była następująca: „W odpowiedzi na Pana pytanie zgłoszone w formie interpelacji z dnia 9 czerwca 2022 r., w sprawie „renowacji ławek na ulicy Konopnickiej, przed Urzędem Pracy i w Parku Kieszonkowym” Burmistrz Miasta Malborka informuje, że w kwietniu 2022 roku zlecił naprawę ławek w ścisłym centrum miasta: na ul. Kościuszki, Piłsudskiego, Piastowskiej, Mickiewicza, Placu Wolności przy Skwerze Żołnierzy Wyklętych w Parku Północnym oraz w Parku Kieszonkowym. Ze względu na wykorzystanie środków na ten cel w roku bieżącym, remont ławek na ulicy Konopnickiej i przed Urzędem Pracy zaplanujemy w roku następnym.” Znów zaskoczenie z mojej strony. Wszystkie ławki z Parku Kieszonkowego na Osiedlu Południe zostały dopisane do listy, a dwie maleńkie ławeczki zostały dalej poza listą do remontu…
 
Podjąłem trzecią próbę: „Szanowny Panie Burmistrzu! Dziękując za remont i odmalowanie kilku ławek zgłaszanych w poprzednich interpelacjach, ponawiam prośbę o dwie następujące ławki wymagające remontu/odmalowania:
1) Ławka przy Powiatowym Urzędzie Pracy przy wyremontowanym parkingu,
2) Ławka przy ul. Konopnickiej przy wyjeździe z ulicy Kraszewskiego.
Liczę, że na powyższe dwie małe ławeczki nie zabraknie pieniędzy w miejskim budżecie.
Jednocześnie proszę o informację dotyczącą odmalowania/remontu ławek w parku kieszonkowym na Osiedlu Południe.”
Oto odpowiedź: „W odpowiedzi na Pana pytanie zgłoszone w formie interpelacji z dnia 9 czerwca 2022 r., w sprawie „remontu/odmalowania ławek na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej z Kraszewskiego, przed Urzędem Pracy i w Parku Kieszonkowym” Burmistrz Miasta Malborka informuje, że ławki wymagające odmalowania zostaną ponownie pomalowane zaś te uszkodzone zostaną wyremontowane w roku 2023.”
Wszystkie trzy odpowiedzi na interpelacje zostały podpisane przez Burmistrza Marka Charzewskiego.
 
Podsumowując – sukcesu nie ma. Rozwiązanie jest połowiczne. Biorąc jednak pod uwagę, że władze miasta są w stanie znajdować w budżecie ogromne, milionowe kwoty, aby wprowadzać rozwiązania typu „bezbiletowa komunikacja miejska”, to zastanawiające jest dlaczego nie są w stanie od razu zgodzić się na małe remonty dwóch lub kilku dodatkowych ławek poza centrum miasta za dosłownie „grosze”? A może tu chodzi o „coś” zupełnie innego…
Adam Ilarz – RAJCA miejski
PS. Źródła jakie wykorzystałem:
1) Interpelacja radnego Adama Ilarz z dnia 23.05.2022 r.,
2) Interpelacja radnego Adama Ilarz z dnia 09.06.2022 r.,
3) Interpelacja radnego Adama Ilarz z dnia 01.07.2022 r.,
4) Odpowiedź na interpelację radnego Adama Ilarz z dnia 27.05.2022 r.,
5) Odpowiedź na interpelację radnego Adama Ilarz z dnia 09.06.2022 r.,
6) Odpowiedź na interpelację radnego Adama Ilarz z dnia 30.06.2022 r..
Adam Ilarz – RAJCA miejski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jan
Jan 12.09.2022, 20:41
Rządzący okradli samorządy a ich najemnik ma czelność czegokolwiek się domagać.
wrr
wrr 20.09.2022, 15:59 (odpowiedź do Jan)
aaale NIE PRAWDA jest, jaKObu samorządy NIE okradały przez siebie rządzonego gminu
Nemo
Nemo 12.09.2022, 20:07
Rajca po urlopie. Bicia piany ciąg dalszy. Temat nieistotny byle zaistnieć.
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 11.09.2022, 12:22
Ja cierpię dolę, nie ma w Malborku ważniejszych spraw niż stara farba na ławkach. Czy podatnicy utrzymują miejskich urzędasów, aby zajmowali się bzdurami, które leżą w gestii ZGKiM ? Chyba trzeba ograniczyć liczbę miejskich rajców, aby zajęli się poważnymi sprawami, a nie biciem piany.
ollo
ollo 12.09.2022, 09:27 (odpowiedź do Taka jest prawda. )
Leżą w gestii ZGKiM? Nie wypisuj bzdur!