Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stare Pole. Dożynki Powiatowe 2022. Wideo i zdjęcia.

Stare Pole. Dożynki Powiatowe 2022. Wideo i zdjęcia.  fot. TvRegionalna24.pl
W sobotę, 3 września br. w Starym Polu odbyły się Dożynki Powiatowe. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że wielu mieszkańców zdecydowało się wziąć w nich udział i spędzić ten dzień na świeżym powietrzu.

Dożynki Powiatowe zapoczątkowała msza św. w intencji rolników, którą w kościele pw. św. Barbary w Krzyżanowie sprawował biskup elbląski, ksiądz Jacek Jezierski. Po mszy barwny korowód z Orkiestrą Dętą „Helikon” i Zespołem Kwidzyńskich Mażoretek na czele przeszedł na teren sportowo – rekreacyjny w Starym Polu, gdzie odbyły się dalsze uroczystości dożynkowe. Przybyłych gości i mieszkańców powiatu malborskiego przywitali: starosta malborski Mirosław Czapla i gospodarz tegorocznych dożynek, wójt gminy Stare Pole Marek Szczypior.

Na uczestników dożynkowej zabawy czekało wiele atrakcji – mnóstwo koncertów, animacje dla najmłodszych, punkty gastronomiczne przygotowane przez gminy i sołectwa naszego powiatu oraz konkursy.

W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy Dożynek Powiatu Malborskiego wygrała Gmina Malbork, która otrzymała również bon podarunkowy w wysokości 500 zł. Serdecznie gratulujemy!

 

Zapraszamy na materiał wideo z tego wydarzenia.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.