Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Napis MALBORK chroniony przed turystami.

W ostatnim czasie, w związku z sezonem turystycznym, mogliśmy zaobserwować, że coraz więcej osób robi zdjęcia z napisem MALBORK (usytuowanym na ul. Piłsudskiego) siedząc na nim. W związku z tym niektórzy z mieszkańców naszego miasta zaczęło zastanawiać się, jak długo w takim razie wytrzyma ten napis, którego konstrukcja nie jest przecież ołowiana, by mogła wytrzymać napór siedzących osób – prędzej czy później dojdzie do jego uszkodzenia.

Gdy w internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia osób siedzących na napisie MALBORK, wielu mieszkańców zaczęło mieć obawy, czy napis długo wytrzyma takie obciążenie. Tym bardziej, że takie zdjęcia mogą być zachętą dla kolejnych turystów. A wiadomo, że litery nie są ołowiane i długo by nie wytrzymały.

Czy malborski magistrat przeciwdziała takim praktykom turystów? Czy w jakiś sposób napis jest chroniony? Czy strażnicy miejscy monitorują to miejsce i zwracają uwagę ludziom, by nie siadali na tym napisie? Jakie działania Straż Miejska prowadzi, by temu zapobiec?

Z takimi pytaniami zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Malborka. W odpowiedzi

komendant Straży Miejskiej w Malborku, Tomasz Farysej odniósł się do naszych wątpliwości.

- „Napis, o którym mowa, jest w polu widzenia jednej z miejskich kamer i monitorowany jest na bieżąco. W przypadku wystąpienia takich incydentów strażnicy miejscy reagują na bieżąco i nadal będą reagować” - wyjaśnił Komendant.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Spacerowicz
Spacerowicz 31.08.2022, 08:20
Strażnicy nie reagują na NIC, takie tłumaczenie to istna kpina !
Gość
Gość 29.08.2022, 16:48
bo jest słabo zrobione na dodatek za taką kasę.
kolejny wał...
widziałem w innych miastach jest to metalowe a tu plastikowe.
Zajmuje się czymś takim kalkulowałem to (stal, spawanie, LED też nie jest mi obcy) zrobił bym to za połowę ceny metalowe porządne... ale miasto nie pytało swoich lokalnych firm o wykonanie tego.
Bogdan
Bogdan 29.08.2022, 09:08
Ha ha ha. Strażnicy reagują. Szanowna redakcjo ciśnie się na usta pytanie. Ile razy już zareagowali ????? Mniemam że jeszcze ani razu !!!
Nemo
Nemo 28.08.2022, 16:32
Redakcjo co Was napadło z ołowiem?. Jak wszyscy (? ) wiedzą ołów jest metalem ciężkim i plastycznym wobec tego takie porównanie jest bezsensowne.