Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

20 MANDATÓW I ATAK NA POLICJANTA, CZYLI PIERWSZY WAKACYJNY WEEKEND W MALBORKU. WEEKENDOWY RAPORT SŁUŻB MUNDUROWYCH – 30.06.2014

NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI JEDNEGO Z FUNKCJONARIUSZY KPP MALBORK. PONAD 20 MANDATÓW PIERWSZEGO WEEKENDU WAKACJI – 28.06.2014 

W sobotę tj. 28 czerwca br. w Malborku ok. godz. 22:00 - 02:00 przed jednym z lokali doszło do interwencji podczas, której zatrzymano 2 osoby za używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym oraz jedną za znieważenie oraz naruszenie nietykalności jednego z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji. 

Policjanci wystawili ponad 20 mandatów za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. 

Jak informuje KPP w Malborku, jeśli właściciele lokali nie zapewnią należytego spokoju i porządku podczas zabawy, policja będzie częściej interweniować widząc bawiących się ludzi z alkoholem poza terenem lokalu. W przypadku powtarzających się sytuacji i niezastosowania się do prośby sporządzane będą przez policję wnioski o cofnięciu, im koncesji. 

W imieniu Komendy Powiatowej Policji w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzieliła nam Stanisław Stahn, KPP Malbork. 


NIELEGALNE POZBYWANIE SIĘ ODPADÓW, SPOŻYWANIA ALKOHOLU W MIEJSCACH DO TEGO NIE WYZNACZONYCH. 89 INTERWENCJI NA WEZWANIE MIESZKAŃCÓW MALBORKA 

W ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze SM 89 razy interweniowali na wezwanie mieszkańców. 

Sprawy najczęściej dotyczyły nielegalnego pozbywania się odpadów, spożywania alkoholu w miejscach do tego nie wyznaczonych , zanieczyszczania miejsc publicznych oraz sprawowania nieprawidłowej opieki nad zwierzętami, czy też prowadzonej hodowli zwierząt wbrew obowiązującej uchwale. 

Strażnicy podejmowali również interwencje w stosunku do kierujących pojazdami poruszającymi się po ścieżce pieszo – rowerowej, czyli Bulwarze nad Nogatem, którzy wjeżdżali tam samochodami pomimo istniejącego zakazu. 

W imieniu Straży Miejskiej w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielił nam Tomasz Kosatka, Starszy Inspektor Straży Miejskiej. 

 

WYPADEK W SZTUMIE NA UL. SIENKIEWICZA - 27.06.2014 

Dnia 27 czerwca o godz. 9.12 do Powiatowego stanowiska kierowania w Sztumie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Sztumie, do zdarzenia zadysponowano SRT i GCBA z JRG Sztum. Z rozpoznania wynikało, że na drodze krajowej nr 55 samochód osobowy marki Opel Vectra uderzył czołowo w przydrożne drzewo i tyłem uszkodził płot- betonowy (jedno przęsło). W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora  oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdu. 


POMOC POLICJI W OTWARCIU MIESZKANIA – 27.06.2014 

Dnia 27 czerwca o godz. 12.22 do PSK w Sztumie wpłynęło zgłoszenie z policji z prośbą o otwarcie mieszkania, w którym prawdopodobnie znajduje się właściciel mieszkania nie dający oznak życia. Na miejsce został zadysponowano GBA z OSP Dzierzgoń. Działania straży polegały na wyważeniu drzwi do mieszkania. Policjant po przeszukaniu mieszkania znalazł lezącego mężczyznę. Lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdził zgon właściciela mieszkania. 

Informacji na temat zdarzenia udzielił kpt. Cezary Murawski z KP PSP Sztum 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.