Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowa Wieś Malborska. Powiatowy Piknik Strażacki.

W niedzielę, 10 lipca odbył się kolejny Piknik Strażacki zorganizowany przez Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu malborskiego. Mimo złej pogody, można było skorzystać z atrakcji.

Wydarzenie otworzyła parada aut strażackich ulicami miasta, która na końcu przyjechała na boisko Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej. Można było je oglądać i robić sobie zdjęcia. Organizatorzy imprezy, oprócz pokazu pojazdów, przygotowali szereg strażackich atrakcji tj.: wjazd na górę w koszu na autodrabinie – idealnie, by zobaczyć imprezę z lotu ptaka. Zarówno młodzież, jak i najmłodsi mogli sprawdzić się na torze przeszkód i strzelaniem prądem wody do celu. Gdy każdy skorzystał już z atrakcji przygotowanych przez strażaków, mógł również zakosztować smakowitości ze stanowisk gastronomicznych. Największym zainteresowaniem wśród młodszych uczestników imprezy cieszyły się lody rzemieślnicze oraz wata cukrowa. Oprócz stanowisk gastronomicznych, znajdowało się jeszcze stanowisko z zabawkami, które też cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

Zaraz po wystąpieniu Wójta Gminy Malbork, Marcina Kwiatkowskiego strażacy podłączyli armatkę wodną i stworzyli sztuczny deszcz, co przyciągnęło resztę młodzieży i dzieci. W międzyczasie strażacy też przygotowywali pianę, do której wskakiwali nie tylko najmłodsi uczestnicy imprezy, ale również i dorośli, którzy mogli poczuć się przez chwilę jak dzieci. Jednak zaraz po sztucznym deszczu, wszystkich zaskoczył ten prawdziwy, co spowodowało zepsucie nastrojów i przerwanie imprezy.

Organizatorami pikniku byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Malborku, Zarząd Gminny OSP Malbork oraz OSP Stogi. Piknik strażacki odbył się również przy współpracy: Wójta Gminy Malbork, GOKSRTiZ w Malborku oraz Jednostek OSP powiatu malborskiego.


 

Zapraszamy na materiał wideo i foto relację z wydarzenia.

 

 

Materiał przygotował: Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.