Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański/Malbork. Spełnijmy amerykański sen wychowanków z Domu dla Dzieci.

Nowy Dwór Gdański/Malbork. Spełnijmy amerykański sen wychowanków… fot. zdjęcie poglądowe
Dzieci z Domów dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim i Malborku mają szansę spełnić swój „amerykański sen”. Wszystko za sprawą zaproszenia Szkoły Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence w stanie Rhode Islands.

Na zaproszenie Szkoły Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence w stanie Rhode Islands, siedmioro wychowanków spośród społeczności Domów dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim i Malborku, uda się w podróż do Stanów Zjednoczonych.

Zbiórka na spełnienie tego marzenia została założona we współpracy z wychowawcą Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim i Koordynatorem Domu dla Dzieci w Malborku, Tomkiem Sienkiewiczem oraz za zgodą dyrektorki obu placówek, Aleksandry Krefta.
- „Historia ta ma swój początek w 2020r., gdy w czasie pandemii obie placówki nawiązały ze sobą kontakt. Zaangażowały się także we wspólny projekt napisania razem książki kucharskiej, którą potem wspólnie wydali” - czytamy na stronie zbiórki. - „Podróż do USA to wyprawa życia. O takiej podróży jeszcze rok temu nawet nie przyszło nam marzyć... Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, coś co jeszcze nie tak dawno nie było nawet marzeniem, już za niespełna miesiąc stanie się faktem.
Przed nami prawdziwy American dream”.

W planach mają zwiedzić m.in. Nowy Jork, Waszyngton, Boston, a także na własne oczy zobaczyć wodospad Niagara.

- „Statua Wolności, neony na Times Square, Manhattan, Biały Dom i inne, które dotąd większość z nas znała z filmów i obrazków w książkach, niebawem będą na wyciągnięcie ręki” - czytamy dalej. - „Zostało niewiele czasu, zatem prosimy każdego, kto chciałby wspomóc organizację naszego wyjazdu, o wsparcie niniejszej zbiórki.  Organizacja takiego wyjazdu to potężne koszty, jednak marzenia są po to, aby je spełniać. Dlatego też zapraszamy każdego, kto zechce - nawet drobną wpłatą, wesprzeć nasz wyjazd”.

 

Każdy z nas może dorzucić przysłowiową cegiełkę do spełnienia marzeń tych dzieciaków. Wystarczy wejść na https://zrzutka.pl/uhsmet?fbclid=IwAR0ZDn3uprWR_D4Hcm5hCSjcTrWAcusl_1iXdoWeqDZmFNnOfmnXzof1y8c
Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.