Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

RELACJA WIDEO Z NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ W SZTUMIE - 28.06.2014

Wczoraj, 28 czerwca, na plaży nad Jeziorem Sztumskim, odbyła się Noc Świętojańska w Sztumie. Mimo zapowiedzi, jakoby wydarzenie miało być popsute przez nieładną pogodę, obyło się bez ulewy, a dzieci i starsi mogli bawić się już od godziny 15, kiedy to najmniejsi mieszkańcy Sztumu, mogli sprawdzić się w różnorakich konkursach.

Konkurs na najlepszy zamek z piasku był niesamowicie wyrównaną konkurencją. Do jury trafiły cztery osoby, wśród których znalazło się dwóch wysłanników Naszej telewizji regionalnej, którzy własnym surowym okiem ocenili monumentalne budowle. Tak jak wspomniałem zawody były wyrównane, czego wyrazem jest to, że na pierwszym miejscu znalazły się, aż trzy zamki.

Na przybyłych czekało także Koło Gospodyń Wiejskich z Czernina, ze swoimi najlepszymi na świecie pierogami. Nie obyło się także bez poszukiwania słynnego kwiatu paproci, którego odnalazły, jakżeby inaczej, dzieci, dla których jest to najważniejszy konkurs każdej Nocy Świętojańskiej.

Po godzinie 18:00 przyszła pora na koncerty, a zaczęli artyści ze Sztumu: Matixu-SCB, Sztumska Formacja Rockowa, Afirmacja czy Agata Trafalska. Po godzinie 20:00 na scenę wszedł zespół One Moment z Ustki, który uraczył przybyłych na Noc Świętojańską gości, hitami grupy Czerwone Gitary.

 

Krzysztof Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.