Wydanie nr 224/2022, Piątek 12.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Sprawy ważne dla rowerzystów.

Kwestie związane z funkcjonowaniem rowerzystów w naszym samorządzie cały czas pozostają w kręgu moich zainteresowań. Ale nie tylko moich. W ostatnim czasie do Burmistrza Miasta Malborka trafiło kilka interpelacji w tym temacie.
1. Stojaki parkingowe na ul. Kościuszki
W tym temacie interpelację składał radny Klonowski. Oto odpowiedź: „(…) na chwilę obecną nie planujemy wyznaczenia rowerowych miejsc (stojaków) parkingowych na ul. Kościuszki. Jednakże jeśli w tej kwestii wpłyną do urzędu od mieszkańców miasta odpowiednie wnioski będziemy to rozpatrywać i analizować na bieżąco.”
W kolejnych trzech tematach pytania zadawał radny Król:
2. Przebudowa chodnika na ciąg pieszo-rowerowy
Oto odpowiedź w powyższym temacie: „w 2022 roku nie planujemy wykonania przebudowy chodnika w ul. Konopnickiej, na odcinku od ul. Wybickiego do Kotarbińskiego, na ciąg pieszo - rowerowy. Poczynimy jednakże starania, aby inwestycję taką ująć w planie rzeczowo - finansowym urzędu na lata 2023/24. Nadmieniamy też, że w II kwartale br. przedmiotowy chodnik zostanie wyremontowany punktowo,”
3. Przegląd techniczny kontrpasa rowerowego na ul. Reymonta
Oto odpowiedź w powyższym temacie: „dokonaliśmy ponownego przeglądu technicznego kontrpasa rowerowego na ul. Reymonta. Na tej podstawie jeszcze raz stwierdzamy, że jego likwidacja była zasadna, ponieważ było to podyktowane bezpieczeństwem rowerzystów. Zbyt wąska jezdnia i wyodrębniony w niej kontrpas był wręcz groźny dla przejeżdżających tamtędy (pod prąd) jednośladów. W ślad za tym zmieniono też oznakowanie znakami drogowymi ulic sąsiednich z ul. Reymonta, tj. usunięto tablice T-22,”
4. Naprawa powierzchni ścieżki rowerowej na ul. Orzeszkowej
Oto odpowiedź w powyższym temacie: „dziura w nawierzchni ścieżki rowerowej na ul. Orzeszkowej została załatana, a granica między jezdnią a kontrpasem odpowiednio odmalowana, odnowiona.”
5. Droga rowerowa między Malborkiem a Sztumem
W tym temacie interpelację składała radna Iglińska. Oto odpowiedź: „Odpowiadając na Pani interpelację informuję, że samorządy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Malbork-Sztum wskazują potrzebę budowy trasy rowerowej łączącej Malbork i Sztum. Przedmiot przedsięwzięcia znajduje merytoryczne oparcie w Regionalnym Programie Strategicznym w zakresie mobilności i komunikacji. Proces negocjacyjny portfela projektów ZIT jeszcze się nie rozpoczął. W związku z powyższym trudno ocenić szanse na dofinansowanie w/w inwestycji. Miasto Malbork będzie kontynuowało opracowywanie dokumentacji technicznej po uzyskaniu zapewnienia dotyczącego współfinansowania zadania w ramach środków zewnętrznych.
 
Należy podkreślić, iż budowa drogi rowerowej łączącej Malbork i Sztum została ujęta w programie inwestycyjnym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Z informacji, jakie otrzymaliśmy od Miasta i Gminy Sztum wynika, że inwestycja obecnie jest na etapie przygotowywania dokumentacji technicznej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę. Planowany termin zakończenia prac to 2024 r.”
Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania zawarte w interpelacjach zostały podpisane przez Burmistrza Marka Charzewskiego.
 
Adam Ilarz – RAJCA miejski
PS. Źródła jakie wykorzystałem:
1) Odpowiedź na interpelację radnego Klonowskiego z dnia 08.04.2022 r.,
2) Odpowiedź na interpelację radnego Króla z dnia 09.04.2022 r.,
3) Odpowiedź na interpelację radnej Iglińskiej z dnia 06.05.2022 r..
 
 
Adam Ilarz – RAJCA miejski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.