Wydanie nr 187/2022, Środa 6.07.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Fenomen Kici Koci wśród najmłodszych

Co jakiś czas pojawiają się książki, obok których nie można przejść obojętnie. Nieraz jesteśmy bombardowani z różnych stron informacjami o premierze ciekawej pozycji. Wiele dzieci zostało w ostatnich latach fanami książeczek o Kici Koci, które można zakupić w licznych księgarniach lub wypożyczyć w bibliotece

Dzieci mają swoją Kicię, a dorośli gry hazardowe za darmo 77777, gdy ich pociechy pójdą już spać. Dlaczego ta seria, jest taka kusząca?

Prostota przekazu

Seria książeczek z sympatyczną kotką, która podbiła serce niejednego dziecka i niejednego rodzica, ma bardzo prostą formę. Zdania, którymi posługuje się autorka, Anita Głowińska, są krótkie i zwięzłe. Używa ona zrozumiałego języka, wyrazów czy zwrotów używanych w codziennej komunikacji. Sama autorka, jest także twórczynią ilustracji do swoich książek. Charakteryzują się one feerią barw oraz prostą kreską, która jest także w zasięgu dziecięcych umiejętności. To sprawia, że postacie umiejscowione na kartkach, są bliższe każdemu dziecku. Pierwsze książki o Kici Koci mają już 12 lat i nadal cieszą się ogromną popularnością. Można to zaobserwować w księgarniach, czy sprawdzając upodobania znanych nam dzieci. Na ich półkach z czytankami, z pewnością odnajdziemy niejedną o Kici Koci. Każda z książeczek opowiada inną przygodę, czy podejmuje jeden wybrany temat. A tematyka jest rozmaita, od wycieczek w nieznane, poprzez współżycie z domownikami i kolegami, po różne zainteresowania i upodobania bohaterów. Zwyczajne przygody codziennego życia w rodzinie, w przedszkolu, pokazują, że nawet zwykłe czynności dla dzieci mogą być ciekawe np. odkurzanie czy gotowanie. Mały człowiek uczy się poprzez naśladowanie i poszerzanie swoich granic samodzielności. Możemy to zaobserwować również w perypetiach przemiłej kotki, która jak każde dziecko, ma dobre i gorsze momenty. Nieraz trudne chwile ukazano z poszanowaniem granic i uczuć, z czego można czerpać w prawdziwym życiu.

Ciekawe i przyjazne dziecięce postaci

Większość wykreowanych przez Anitę Głowińską postaci, jest sympatyczna i lubiana. Jeśli jest z kimś jakaś trudność, to w miarę czytania historii, rozwiązuje się zagadka przyczyny tego stanu. Same postaci dziecięce, które po części są kotkami, a po części ludźmi, mają swoje przeżycia i emocje. Jak każde dziecko, Kicia Koci jest ciekawa otaczającego ją świata, zadaje więc sporo pytań. Bywa, że jest uparta, złości się i mówi “nie”, ale bywa także pomocna, uczynna i koleżeńska, przez co ma swoich wiernych przyjaciół. Może się z nimi wybrać do parku, na plażę czy na sanki. W życiu dzieci, ważni są rówieśnicy, z którymi można bawić się i uczyć, to pomaga przy przyswajaniu rozmaitej wiedzy. Razem z Kicią Kocią, możemy poznać bliżej jej przyjaciół: Packa, Adelkę i Julianka. Mieszkają oni w sąsiedztwie, dlatego mogą się spotykać także poza przedszkolem, do którego wspólnie uczęszczają. To wielka wartość, z której my dorośli czasem sobie nie zdajemy sprawy. Mieć przyjaciela, z którym można zjeść po kryjomu słodycze, to dopiero wielka rzecz.

Książki z okienkami i więcej

Wyszła także seria książek w grubej oprawie, w środku której czeka na nas niespodzianka. Są to tzw. książki okienkowe, czyli takie, które mają odkrywane okienka. Dzięki publikacjom Anity Głowińskiej, możemy poszukać zaginionego szczurka, poznać okolicznych sąsiadów czy leśne zwierzęta. Dzieci lubią nietypowe książki, a te okienkowe z pewnością do nich należą. Inną atrakcję stanowią pluszowe maskotki z serii o Kici Koci. Przyjacielski kotek pod postacią maskotki, może pojawić się w każdym domu, aby umilić czas, pocieszyć w smutnych chwilach lub utulić do snu. Wszak Kicia Kocia ma także swoje przytulanki, bez których nie może zasnąć.

Fenomen Kici Koci wśród najmłodszych
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.