Wydanie nr 29/2023, Niedziela 29.01.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Franciszek Salezy, Sulpicjusz, Ismena, Gildas, Konstancja, Waleriusz, Zdzisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczniowie ZSP3 pojadą na zagraniczne staże. Szkoła pozyskała dofinansowanie.

  • Wydanie nr 29/2023
  • 14 czerwca 2022, 11:12
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
Malbork. Uczniowie ZSP3 pojadą na zagraniczne staże. Szkoła pozyskała… fot. ZSP3 Malbork
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku po raz kolejny pozyskał środki unijne. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności poinformowali szkołę, że została zakończona procedura naliczania budżetu dla wniosków złożonych w ramach sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe w Akcji KA121-VET w konkursie 2022. Wniosek szkoły został zatwierdzony do realizacji.

Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 47 462 euro na realizację mobilności zawodowej uczniów i kadry. W Hiszpanii oraz  w Portugalii zaplanowano 4-tygodniowe staże dla uczniów kształcących się w zawodach: technik organizacji turystyki, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik programista i technik logistyk, natomiast nauczyciele  będą zdobywali nowe doświadczenia w stolicy Portugalii, Lizbonie oraz w Maladze w Hiszpanii.

Wysoka jakość projektów mobilności zawodowej, zrealizowanych dotychczas przez ZSP 3 w latach ubiegłych, została doceniona przez Narodową Agencję Erasmus+ i wyróżniona prestiżową Akredytacją Projektów Mobilności Zawodowej. Dzięki temu, szkoła zagwarantowała sobie fundusze na projekty zagranicznych staży dla uczniów i szkoleń dla nauczycieli na kolejne 5 lat.

ZSP3 stale dąży do poprawy jakości edukacji zawodowej oferowanej uczniom, by jak najlepiej przygotować ich do sprostania oczekiwaniom wymagającego rynku pracy. Pozyskane fundusze pozwolą nie tylko na pełne finansowanie zagranicznych staży i mobilności uczniów, ale także  zapewnią uczestnikom kompleksowe przygotowanie przed wyjazdem. Szkoła zorganizuje im zajęcia przygotowania kulturowego, przygotowania językowego w zakresie języka angielskiego, będącego wiodącym językiem stażu oraz zajęcia z pedagogiem.

Czas stażu to nie tylko praca i doświadczenia zawodowe, ale także przygoda z inną kulturą, szansa na poznanie nowych miejsc i ciekawych ludzi – dlatego tak ważne jest właściwe przygotowanie uczniów do wyjazdu, by jak najlepiej potrafili wykorzystać te cztery tygodnie praktyk. Przez cały czas pobytu za granicą uczniom będą towarzyszyli nauczyciele, którzy zapewnią im wsparcie i opiekę. Na miejscu zawsze mogą także liczyć na mentorów z organizacji partnerskich: Casa da Educacao w Portugalii oraz Euromind w Hiszpanii, z którymi od kilku lat szkoła realizuje projekty mobilności zawodowej. Czas mobilności zaplanowano tak, by stworzyć uczestnikom odpowiednie warunki kształcenia zawodowego w zagranicznych przedsiębiorstwach, rozwoju kompetencji językowych, społecznych i interpersonalnych oraz osobistych zainteresowań uczestników. Uczestnicy staży otrzymują również potwierdzenia udziału w projekcie i nabytych kompetencji w postaci certyfikatów, w tym certyfikatów Europass, uznawanych w całej Unii Europejskiej. To ważne, by na starcie swojej kariery zawodowej uczniowie mieli się czym pochwalić przed potencjalnymi pracodawcami.

Realizacja projektów staży zagranicznych oraz podnoszenia kwalifikacji kadry, w pełni odpowiada potrzebom kształcenia zawodowego realizowanego przez ZSP Nr 3 oraz Powiat Malborski.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.